Úvodní stránka
Spolek KOLT
Z historie našich akcí
O táborech
Lidé KOLTu
Fotogalerie
Stáhněte si
Stáhněte si
Napište nám


1beh.gif, 2,2kB 2beh.gif, 2,3kB 3beh.gif, 2,3kB lesnitabor.gif, 2,2kB 5beh_v75px.png
JEDNOTLIVÉ BĚHY NAŠICH TÁBORŮ
(klikněte na příslušný symbol)

Archív KIDZ

Starší Krátké I Dlouhé Zprávy

Milí rodiče & přátelé KOLTU,

s velkým zármutkem v srdci se s Vámi dělíme o tuto smutnou novinu – v sobotu 18. června 2022 nás nečekaně opustil náš zakladatel, jednatel, spoluorganizátor a duše celého KOLTu

Lukáš Bezděk řečený Lukmen.

Bude nám všem moc chybět.

Jeho odkaz však bude žít dál. V tuto chvíli náš občanský spolek jmenoval nového jednatele a dělá vše pro to, aby převzetí vedení proběhlo hladce a naše letošní letní tábory proběhly přesně tak, jak mají!

Straka, 23.06.2022

ZMĚNA ČASU ODJEZDU NA 2. TURNUS ZDT (PRAHA 6-10)

Vážení rodiče, autobus, který v sobotu přiveze děti z 1. turnusu a který potom poveze na hory naši partu, musí z hygienických důvodů projít preventivní ionizací. Proto mírně upravujeme čas našeho srazu a odjezdu. Na místě se sejdeme ve 14 hodin a až vše naložíme a vyřídíme agendu, vyrazíme na hory. Je zbytečně přicházet dřív, protože bychom stejně museli čekat na autobus. Díky za pochopení.

Lukmen, 10.03.2022
Leták našeho nového turnusu pod Čeřínem - 4. běh Pavel.

Celotáborová hra Jumanji zní skvěle, tak neváhejte s přihlašováním!
Straka, 22.02.2022

INFORMACE KE ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI DĚTÍ - ZDT 2022

Vážení rodiče, odjezd dětí na zimní tábory se rychle blíží. Jak všichni víte, antiCOVIDová protiepidemická opatření se v posledních dnech citelně zjednodušují a další vlna rozvolnění se čeká na začátku března, tedy ještě před našimi tábory. To je pro nás dobrá zpráva, protože padnou omezení a podmínky jak pro organizované pobyty skupin, tak pro lyžování ve skiareálech. COVID je na ústupu a zaplaťbůh není už ani tak nebezpečný a agresivní, jako tomu bylo ještě koncem loňského roku a v předchozích vlnách.

Na druhou stranu ale rozhodně nechceme nic podcenit a určitě si ani my, ani Vy nepřejeme, abychom na ZDT COVID zavlekli. Proto bychom chtěli všechny rodiče požádat, aby dětem udělali minimálně čerstvý antigenní samotest, provedený těsně před odjezdem k autobusu. Prosíme Vás, abyste s tím počítali, AG test pro každé dítě si s předstihem sehnali a v den odjezdu na tábor Vaše děti otestovali. Věříme, že toto naše opatření, které není nijak složité ani nákladné, pochopíte a budete respektovat. Čerstvý negativní AG samotest budou mít samozřejmě povinně i všichni dospěláci na táboře.

 

Samozřejmě tím hlavním a nejdůležitějším zůstává i nadále PROHLÁŠENÍ O BEZINFEKČNOSTI, které musejí rodiče odevzdat u autobusu. Prohlášení se samozřejmě týká i COVIDu. Bez odvezdání bezinfekčnosti nemůžeme dítě na tábor přijmout!

Na četné dotazy rodičů ještě odpovídáme, že zdravotníci táborů o.s. KOLT budou akceptovat i posudky lékařů, vydané v roce 2021, nikoliv ale starší.

 

Děkujeme za pochopení a těšíme se na zimáky!

Lukmen, 21.02.2022

Upoutávka na táborovou hru ZDT 2022 s Pytlákem.

Odkaz na video

Straka, 18.02.2022

ZDT 2022 PRAHA 6-10 NAPLNĚN !!

Vážení rodiče, Lukmenův turnus ZDT v Albrechticích byl naplněn, kapacita chaty (32 dětí) je beze zbytku vyčerpána. Díky moc za důvěru, všichni se moc těšíme na tábor! 

Lukmen, 28.01.2022

LDT 2022 ČEŘÍN 3. BĚH NAPLNĚN !!

Vážení rodiče, jak jsme očekávali, 3. turnus našeho tábora v Čeříně (Týna a spol.) se naplnil ještě během předpřihlašování, tedy dětmi, které se tábora zúčastnily loni (popřípadě jejich sourozenci). Moc si toho vážíme a dělá nám to ohromnou radost!   Díky za důvěru!

Na druhou stranu to ale také znamená, že - stejně, jako loni - vůbec nebudeme otevírart přihlašování na tento tábor pro veřejnost. Stany prostě nejsou nafukovací a víc dětí se na tábor nevejde. Kapacita 3B v Čeříně je zkrátka naplněna a tedy uzavřena. Díky za pochopení.

Lukmen, 28.01.2022

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA LDT 2022 STARTUJE 1.2.2022 !!

Vážení rodiče, v úterý 1.2.2022 startuje tady na webu přihlašování veřejnosti na naše letní tábory. Kromě už zavedených táborů v Čeříně (1. běh Khainether!, 3. běh Týna), ve Velké Lečici (Ivan) a v Dolním Sedle (Lesní tábor Márty) máme letos ještě jeden nový turnus pod Čeřínem (4. běh Pavel). Srdečně zveme Vaše děti!

Před spuštěním přihlašování veřejnosti (1.2. v 10 hodin) bude probíhat ještě tzv. předpřihlašování, určené výhradně loňským účastníkům. Prosím, respektujte termíny jednotlivých fází přihlašování a nesnažte se své děti přihlásit dříve, museli bychom je odmítnout.

Moc se na Vaše děti těšíme a věříme, že se na všechny zájemce dostane. 

Lukmen, 16.01.2022

Nový KOLTí tábor!!

Do sezóny 2022 vstupuje KOLT s jedním zbrusu novým letním turnusem. Připojila se k nám parta kolem Vandy Fritschové, Pavla Oplta a lidí z Červeného Kříže, která zatoužila po vlastním letním táboře. Moc jim fandíme a doufáme, že budou ve svém snažení podobně úspěšní, jako všechny naše ostatní turnusy.

Čtvrtoběžci (nebo Vandaparta, jak jim zatím říkáme), obsadí se svým během tábořiště pod Čeřínem na posledních 14 dnů letních prázdnin. Jsou to fajn lidi, kteří se s čeřínským táborem seznámili už loni v létě během návštěv a zapojili se i do bourání tábora v srpnu. Držíme jim palce, ať se jim mezi námi v KOLTU líbí a daří se jim jejich nový tábor naplnit dětmi. Pokud by se Vám - rodičům hodilo své děti poslat na tábor právě na konci prázdnin, rozhodně zkuste nový 4. běh pod Čeřínem!! 

Lukmen, 16.01.2022

KOLT opouští ČTU

Po mnoha letech (1999-2020) jsme se na konci loňského roku rozhodli ukončit naše členství v ČTU. Organizační struktura unie (členem může být pouze pobočný spolek) nám bohužel nedala jinou možnost - nechtěli jsme přijít o identitu (vlastní IČO) a historii KOLTu, který funguje už bezmála 30 let. Sice tím přijdeme o granty od MŠMT, ale co se dá dělat, budeme se snažit shánět podporu jinde. Odchodem od ČTU se pro nás na druhou stranu významně zjednoduší byrokracie, zejména pravidla vyúčtování táborů směrem k ČTU, která byla v posledních letech opravdu hodně upjatá.

Naše tábory jsou a budou i nadále soběstačné a samostatné. Odchod z ČTU není něco, co bychom si přáli, ale na druhou stranu to není nic, s čím bychom si neporadili. A samozřejmě počítáme i nadále s tím, že hlavní vedoucí našich táborů budou mít certifikované školení, akreditované MŠMT. KOLT žije!!

Lukmen, 16.01.2022

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZDT 2022 STARTUJE!

Vážení rodiče, od pondělí 1.11.2021 otevíráme přihlašování na naše zimní tábory - jarní prázdniny 2022 - pro veřejnost. Ještě předtím měly možnost se přednostně přihlásit děti, které měly jet na letošní - bohužel kvůli koroně zrušené - zimní tábory. Nějaká volná místa nicméně stále zbývají a proto můžeme nabídnout naše tábory i nováčkům.

Více o táborech se dozvíte pod odkazem nahoře na této stránce, tam také najdete odkaz na e-přihlášku. Těšíme se na Vaše děti a hlavně doufáme, že se jarňáky 2022 narozdíl od letoška uskuteční!!

Lukmen, 31.10.2021

Vážení rodiče,

stalo se přesně to, co jsem včera ve svém dopoledním mailu tak trochu avizoval – Ministerstvo zdravotnictví včera po schůzce se zástupci dětských organizací zmírnilo svá pravidla pro dětské tábory! Tato staronová pravidla ještě nevstoupila oficiálně v platnost (půjdou na Vládu ČR až na její další jednání v pondělí 21.6.), nicméně vzhledem k tomu, že již byla publikována i na webu ministerstva, my v KOLTu je považujeme za konečná a platná. (tisková zpráva MZd)

To nejdůležitější – PCR testy, které budou děti odevzdávat u autobusu, nesmí být starší 7 dnů (nikoliv 72 hodin, jak platilo ještě včera dopoledne). Určitě velmi příznivá a rozumná změna, uf!

Znovu na Vás apelujeme, abyste s dětmi absolvovali před odjezdem na tábor PCR test! Máme k tomu spoustu důvodů a pokud jste včera sledovali média, určitě jste zaznamenali, že právě tento způsob testování maximálně doporučují (a předpokládají) odborníci i samotné ministerstvo. Osoba, která nastupuje na tábor s PCR testem, nemusí již být v průběhu tábora přetestována. Naopak osoba, která takový test nepředloží, se musí každý 7. den  podrobit přetestování přímo na táboře. Znamenalo by to pro nás obrovské organizační komplikace, zbytečné finanční náklady, zbytečné zatěžování dětí dalšími a dalšími testy a v neposlední radě i zbytečnou míru nejistoty a rizika zavlečení nákazy, protože určitě všichni chápeme, že PCR testy jsou řádově přesnější a kvalitnější, než AG testy. Z těchto všech důvodů vyžaduje o.s. KOLT od všech účastníků táborů předložení PCR testu dle stanovených pravidel. Věříme, že nás pochopíte.

Pokud máte konkrétní dotazy ke specifickým situacím testování Vašich dětí, prosím, obracejte se přímo na dotyčnou partu resp. zdravotníka, který je zodpovědný za zdravotní stav účastníků tábora, evidenci, dokumentaci, vstupní zdravotní filtr atd.

Moc děkuji za spolupráci a věřím, že nyní platná kompromisní pravidla jsou námi všemi zvládnutelná (týkají se pochopitelně nejen dětí, ale i dospěláků).

Lukmen, 17.06.2021

Vážení rodiče,

čerstvá pravidla účasti osob na našich letních táborech najdete zde. Jedná se o aktuální verzi, vycházející z nyní platného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR a jeho projednávaných úprav. Je ale možné, že se pravidla pro dětské tábory ještě do začátku prázdnin znovu změní (například dnes probíhá jednání zástupce ČRDM s hlavní hygieničkou). Pokud ano, budeme o tom samozřejmě informovat.

Díky za pochopení.

Lukmen, 16.06.2021

INFORMACE KE ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI DĚTÍ - LDT 2021

Vážení rodiče, při odjezdu dětí na naše tábory se bude o.s. KOLT řídit zejména pravidly, která budou stanovena státními orgány (MZD, MŠMT) před letními prázdninami. Tato pravidla sice ještě nebyla oficiálně vydána, ale už teď  je téměř jisté, že při odjezdu dítěte na tábor bude povinné odevzdat čerstvý test na COVID (AG? PCR?), provedený autorizovanou institucí, popř. test nahrazující potvrzení (o očkování nebo prodělané nemoci).

Těsně před začátkem prázdnin také o.s. KOLT vydá aktuální znění prohlášení rodičů o bezinfekčnosti. Do té doby bylo stažení tohoto formuláře na našem webu zablokováno, aby rodiče u odjezdu odevzdávali skutečně čerstvou verzi.

O všech těchto pravidlech budeme rodiče přihlášených dětí samozřejmě informovat, jakmile to bude aktuální.

Na četné dotazy rodičů ještě odpovídáme, že zdravotníci táborů o.s. KOLT budou akceptovat i posudky lékařů, vydané před loňskými LDT, nikoliv ale starší.

 

Děkujeme za pochopení a těšíme se na léto!

Lukmen, 18.05.2021

Letní tábor Velká Lečice naplněn!

Vážení rodiče, byl kompletně naplněn i 2. běh našeho tábora - tábor ve Velké Lečici. Na tábor je přihlášeno (a má zaplacenu zálohu) 56 dětí, což je kapacita tábora, další děti se na tábor už nevejdou. Přihlašování na tento turnus tedy končí. Děkujeme za důvěru!!

Lukmen, 10.03.2021

Letos bohužel zimní tábory neproběhnou, tak se alespoň podívejte, na co se můžete těšit příští rok s Pytlákem.

Odkaz na video

Straka, 20.02.2021

ZIMNÍ TÁBORY 2021 ZRUŠENY 

Vzhledem k nepříznové pandemické situaci a po pečlvém zvážení všech souvislostí a okolností jsme bohužel byli nuceni rozhodnout o zrušení letošních zimních táborů v Albrechcticích. Toto rozhodnutí se týká obou turnusů. Rodiče byli informováni emailem, peníze samozřejmě budeme vracet.

Moc nás to mrzí - nezbývá, než věřit, že tu koronu co nejdřív zaženeme a setkáme se s Vašimi dětmi buď na některém z našich letních táborů, nebo za rok na zimáku. Těšíme se na ně!

Díky za pochopení

Lukmen, 12.02.2021

INFORMACE OHLEDNĚ ZDT 2021

Vážení rodiče, čerstvé stanovisko KOLTu k pořádání letošních zimních táborů najdete zde.

Lukmen, 05.02.2021

1. běh LDT Čeřín 2021 také naplněn!!

Vážení rodiče, dnes byl kompletně naplněn 1. běh našeho tábora v Čeříně. Na tábor je přihlášeno (a má zaplacenu zálohu) rovných 54 dětí, což je kapacita tábora. Přihlašování na tento turnus tedy končí. Děkujeme za důvěru!!

Lukmen, 05.02.2021

Vážení rodiče, za pár minut - v pondělí 1.2.2021 v 10:00 hodin - začíná na tomto webu přihlašování na naše tábory pro veřejnost. Na 1. běh v Čeříně zbývají 3 volná místa, do Velké Lečice asi 10. Třetí čeřínský běh je už dávno úplně plný a tohoto turnusu se proto přihlašování pro veřejnost netýká. Naopak Lesní Tábor zahajuje přihlašování dětí až nyní, takže tam je k dispozici celá kapacita tábora. Těšíme se na Vaše děti!

Lukmen, 01.02.2021

INFORMACE OHLEDNĚ ZDT 2021

Vážení rodiče, aktuální informace ohledně pořádání letošních zimních táborů najdete zde. Doplatky za ZDT zatím neposílejte a vyčkejte společně s námi dalšího vývoje.

Lukmen, 25.01.2021

3. běh LDT Čeřín 2021 naplněn!!

Vážení rodiče, pouhé dva dny po spuštění předpřihlašování na LDT byl kompletně naplněn 3. běh našeho tábora v Čeříně. Na tábor je přihlášeno (a má zaplacenu zálohu) rovných 50 dětí, což je kapacita tábora. Kromě toho evidujeme další 3 náhradníky "pod čarou". Děkujeme za důvěru, které si velmi vážíme!!

Naplnění tábora ovšem také znamená, že přihlašování na tento turnus jsem právě musel zastavit. Naplnilo se tak naše očekávání, že na tento tábor vůbec nebude spuštěno veřejné přihlašování. Zájem zkrátka převyšuje kapacitu tábora. Díky za pochopení.

Lukmen, 20.01.2021

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA LDT 2021

Ač se to nezdá a letní prádzniny jsou ještě hrozně daleko, KOLT nespí a za nedlouho bude spuštěno přihlašování dětí na letošní LDT. S tím je spojeno několik důležitých novinek, na které bych rád upozornil:

 1. změnily se termíny obou čeřínských turnusů, které jsme po zralé úvaze vrátili zpět na začátek prázdnin - 1B (Kh!) tedy začne hned první prázdninovou sobotu a 3B (Týna) skončí už poslední červencový den
 2. všechny 4 tábory byly nuceny mírně zvýšit cenu za pobyt, věříme, že to pochopiíte. Třeba Lesní tábor zvýšil cenu snad úplně poprvé, ostatní běhy zase nabízejí sourozenecké slevy...
 3. vzhledem k obrovskému zájmu o naše tábory (díky!) jsme byli nuceni u některých běhů zavést tzv. předpřihlašování, které bude spuštěno ještě před veřeným přihlašováním pro tradiční účastníky - "odchovance". Díky za pochopení!

Podrobné informace, pravidla a pokyny najdet na stránce k přihlašování na LDT 2021.

Přihlašování na letní tábory 2021 pro veřejnost bude na těchto stránkách spuštěno v pondělí 1.2. v 10 hodin. Těšíme se na Vaše děti!!

Lukmen, 13.01.2021

ZDT 2021 téměř naplněny!

Vážení rodiče, oba turnusy ZDT 2021 jsou již téměř naplněny. Děkujeme Vám za důvěru! Aktuální stav počtu přihlášených dětí je možné sledovat v počítadle účastníků vpravo nahoře na titulní stránce tohoto webu.

Je samozřejmě možné, že se nějaké místo uvolní kvůli stornu. Proto je možné na naše tábory přihlásit děti i jako náhradníky, kterým je pak nabídnuto uvolněné místo. Než vyplníte e-přihlášku, kontaktujte v každém případě nejdřív Lukmena, abyste se poradili o aktuální situaci.

Lukmen, 11.11.2020

Jak jsme avizovali, v neděli 1.11.2020 bude na tomto webu spuštěno přihlašování dětí na ZDT 2021. Samozřejmě nikdo neví, jak se bude vyvíjet pandemie koronaviru, ale všichni pevně věříme, že se zimní tábory na přelomu února a března 2021 budou normálně konat. Proto spouštíme klasické přihlašování a platí "kdo dřív přijde, ten jede". O tábory je každoročně velký zájem, tak neváhejte! :-)

Aby měli i rodiče jasno v pravidlech přihlašování i případného storna, pokusil jsem se sepsat přehledně a jasně "pravidla hry". Prosíme, přečtěte si je, než své dítě na ZDT přihlásíte. Předejdeme tím případnému zbytečnému nedorozumění, díky.

Moc se na Vaše děti těšíme a jsme přesvědčeni, že o jarních prázdninách za sněhem do Albrechtic vyrazíme!!

Lukmen, 31.10.2020

Vážení rodiče,
vzhledem k nutnosti sanitace tábořiště při střídání turnusů v Čeříně jsme museli změnit návaznosti autobusů 1. a 3. běhu. Doprava na tábory proběhne takhle:

1. běh
• odjezd z Roztyl 11.7. v 10 hodin ráno (sraz s rodiči v 9:30)
• odjezd z Čeřína 25.7. v 10 hodin, příjezd na Roztyly kolem 13:00

3. běh
• odjezd z Roztyl 25.7. ve 14:30 hodin (sraz s rodiči ve 13:45)
• odjezd z Čeřína 8.8. ve 14 hodin, příjezd na Roztyly kolem 17:30

Díky za pochopení!

Lukmen, 01.07.2020

POZOR NA DOPLATKY ZA LETNÍ TÁBORY!!

Vážení rodiče, nezapomeňte, že do 1.6.2020 je třeba doplatit plnou cenu letních táborů! Dítě, za které peníze nedorazí, automaticky spadne mezi náhradníky bez garantovaného místa na táboře! Takové dítě bude moci být kdykoliv přeskočeno jiným zájemcem, který pošle plnou cenu tábora. NEBERTE TO NA LEHKOU VÁHU!!

Lukmen, 28.05.2020

Stanovisko o.s. KOLT k LDT 2020

Všechny 4 plánované turnusy LDT o.s. KOLT 2020 proběhnou podle původního plánu, v avizovaných termínech a s plným plánovaným počtem dětí (=cca 50 dětí na jednom turnusu). Hygienicko-protiepidemická opatření se ale samozřejmě našich táborů bezprostředně dotknou v mnoha oblastech.

V této souvislosti bychom chtěli rodiče našich dětí informovat o tom, že:
 1. Při přípravě a organizaci letních táborů 2020 vychází o.s. KOLT zejména ze stanoviska MZ ČR, publikovaného 14. 5. 2020 (viz tento dokument PDF). Těmito pravidly se budeme na našich táborech v maximální možné míře řídit, samozřejmě s přihlédnutím k povaze našich táborů (stanový tábor v přírodě).
 2. KOLT prohlašuje, že:
  • na KOLTích táborech jsme zpřísnili vstupní zdravotní filtr (bezinfekčnost, posudek lékaře, měření teploty při odjezdu na tábor)
  • na KOLTích táborech budeme dodržovat zvýšená pravidla hygieny všech účastníků (časté a důkladné mytí rukou, měření teploty, desinfekce...) a separace v případě podezření na nákazu
  • na KOLTích táborech budou na maximální možnou míru omezeny kontakty dětí i personálu tábora s okolím
  • na KOLTích táborech budeme dodržovat zvláštní organizační opatření při střídání turnusů (desinfekce tábořiště a dopravních prostředků, zamezení promíchání obou skupin, časový odstup atd.)
 3. Došlo ke změně v textu Prohlášení rodičů o bezinfekčnosti dítěte, které je potřeba odevzdat při odjezdu dítěte na tábor. Upozorňujeme, že potvrzení musí být podepsáno zákonným zástupcem dítěte v den odjezdu dítěte na tábor, nikoliv dříve (!!). Budeme akceptovat pouze aktuální verzi potvrzení. Potvrzení o bezinfekčnosti musí mít každá osoba na táboře (tzn. včetně personálu).
 4. Při odjezdu na tábor nebudeme kromě bezinfekčnosti vyžadovat žádné další speciální potvrzení (např. negativní test na COVID).
 5. Došlo k drobné změně v textu Posudku o zdravotní způsobilosti dítěte, který vystavuje ošetřující lékař. Ačkoliv je platnost posudku obecně 24 měsíců, budeme na doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR letos vyžadovat čerstvé, aktuální potvrzení.
 6. Na našich táborech (uzavřená komunita v přírodě mimo civilizaci) nebudeme nosit roušky. Přesto si jednotlivé party mohou na rodičích vymínit jako povinnou výbavu účastníka tábora určitý počet roušek a/nebo osobní desinfekční prostředek (rodiče budou informováni zvlášť).
 7. Pokud by se na táboře přes všechna přijatá opatření vyskytla nákaza COVID-19, bude muset být tábor pravděpodobně ukončen. Toto riziko neseme všichni společně. Rodiče předáním dítěte na tábor akceptují riziko předčasného ukončení tábora bez jakékoliv finanční kompenzace.
V Praze 20. 5. 2020
Lukáš Bezděk, jednatel o.s. KOLT ve spolupráci s hlavními vedoucími všech letních táborů
Lukmen, 20.05.2020

LETNÍ TÁBORY (SAMOZŘEJMĚ) BUDOU !!

Vážení rodiče, jak určitě víte z médií, situace kolem infekce COVID-19 se vyvíjí natolik příznivě, že i státní orgány nakonec akceptovaly pořádání dětských táborů v termínu letních prázdnin. Kapacitní omezení se našich turnusů nijak nedotknou, takže můžeme s radostí konstatovat, že všechny KOLTí letní tábory se uskuteční v plánovaných termínech a v plném rozsahu. HURÁ!!

Samozřejmě přijmeme řadu hygienických a epidemiologických opatření, která mají za účel snížit riziko možného zavlečení infekce na minimum. Většina těchto opatření se bude týkat samotného průběhu našich táborů, některá se dotknou i rodičů (změny ve zdravotní dokumentaci). O všem budeme brzy informovat na tomto místě i v mailu adresovaném přímo všem rodičům.

TĚŠÍME SE NA VAŠE DĚTI NA NAŠICH TÁBORECH !!!

Lukmen, 19.05.2020

AKTUÁLNĚ K POŘÁDÁNÍ LETNÍCH TÁBORŮ

Vážení rodiče, stejně jako Vy, tak i my v KOLTu samozřejmě bedlivě sledujeme vývoj aktuální situace ohledně pořádání letních táborů v souvislosti s koronavirem. Zaznamenali jsme prohlášení ministra školství, sledujeme informace v médiích i stanoviska nejrůznějších organizací, které se volnočasovými aktivitami dětí profesně zabývají (ČTU, ČRDM, SPDDM apod.).

Neumíme si léto bez táborů představit a i nadále jednoznačně počítáme s jejich pořádáním. Myslíme si, že veškerá kategorická prohlášení jsou v tuto chvíli předčasná, vždyť do prázdnin zbývá ještě 2,5 měsíce času!! Samozřejmě v KOLTu diskutujeme možné varianty a scénáře, ale je opravdu ještě brzy dělat jakékoliv závěry. Pokud by bylo třeba přijmout nějaké krizové rozhodnutí, samozřejmě o tom budeme rodiče informovat (na tomto místě a také e-mailem).

Důvěřujte nám a hlavně si všichni společně přejme, aby všechny tábory, naplánované na letní prázdniny, proběhly v plánovaných termínech a se spokojenými dětmi. Pevně věříme, že tomu tak nakonec bude!

Lukmen, 15.04.2020

ZMĚNA TERMÍNU PRO ÚHRADU DOPLATKŮ ZA ÚČAST NA LDT o.s. KOLT!

Vážení rodiče, s pochopením k současné napjaté a nejisté situaci posunujeme o měsíc termín pro zaplacení doplatků za pobyt Vašich dětí na našich letních táborech. Termín je nově stanoven až na 1. června 2020.

Tímto opatřením chceme hlavně zmírnit tlak na finanční situaci rodin v době koronavirové nákazy. Nic to ale nemění na tom, že s konáním letních táborů samozřejmě i nadále počítáme, přípravy jednotlivých part jsou v plném proudu a jsme stále přesvědčeni, že se s Vašimi dětmi v létě na našich táborech setkáme! :o)

Lukmen, 03.04.2020

INFORMACE o.s. KOLT K SITUACI KOLEM KORONAVIRU

Vážení rodiče, ani v nejmenším nepředpkládáme, že by se současná omezení, přijatá Vládou ČR, měla dotknout období zatím tak vzdáleného, jako jsou letní prázdniny. Přesto jsme už přijali dotaz jednoho z Vás, jak by to bylo se stornem v případě, že by naše tábory musely být zrušeny. Proto zveřejňujeme toto naše stanovisko k chystaným tetním táborům:

Pokud by musely být z důvodu rozhodnutí státních orgánů zrušeny letní tábory, pořádané o.s. KOLT v období letních práznin 2020, byly by rodičům vráceny veškeré peníze, zaplacené za účast dětí (tzn. včetně zálohy), s výjimkou režijního poplatku 300 Kč za dítě. Tento poplatek by sloužil k úhradě marně vynaložených nákladů, souvisijících s přípravami na tábor, které již probíhají a které bychom byli nuceni zaplatit bez ohledu na to, zda se tábor uskuteční (brigády, příprava materiálu a vybavení, nájemné za pozemky apod.). Věříme, že je to férové stanovisko a děkujeme za jeho pochopení.

Jak jsem už napsal, v žádném případě ale s rušením našich táborů nepočítáme a neplánujeme je, naopak - přípravy na letní tábory 2020 jsou v plném proudu a všichni se moc těšíme na setkání s Vašimi dětmi na táborech v Čeříně, v Lečici nebo v Sedle v létě 2020! :o)

Lukmen, 15.03.2020

Vážení rodiče, den po spuštění veřejného přihlašování na naše tábory musíme bohužel uzavřít oba Čeřínské turnusy. Oba tábory jsou naplněny k prasknutí, máme spousty náhradníků a i kdybychom zvýšili kapacitu tábora o 20 dětí, nestačilo by to. Jsme za to rádi a omlouváme se všem těm, jejichž děti se na tábor nevešly. Bohužel, nedá se nic dělat. Děkujeme za Vaši přízeň, moc si jí vážíme!! Bohužel ale musíme napsat: PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ČEŘÍNSKÉ TURNUSY JE UKONČENO!

Lukmen, 04.02.2020
Pytlák a jeho parta už ví, co se bude letos v Albrechticích od 15. 2. do 22. 2. 2020 dít! Chcete to vědět také?

Tak neváhejte ani chvilku a podívejte se na video - nezapomeňte si pustit zvuk ;)!
Straka, 02.02.2020

Přihlašování na LDT 2020!

Přihlašování na naše letošní letní tábory bude na těchto stránkách pro veřejnost spuštěno v pondělí 3.2.2020 v 10:00 hodin. Pouze pro Lesní Tábor zůstává v platnosti již dříve avizovaný termín 1.2.2020 v 00:00 hodin. Těšíme se na Vaše děti!!

Lukmen, 20.01.2020

LÉTO ZA NÁMI... A DALŠÍ ROK SE BLÍŽÍ

Letní tábory jsou úspěšně za námi, na počítadlo děckodní nám přiskočlilo dalších 3.694 (doufáme že spokojených) dní Vašich dětí na našich táborech. Díky za důvěru a doufáme, že se děti vrátily z táborů spokojené!

Během podzimu samozřejmě začneme chystat tábory 2020. Už 1.10.2019 zde bude spuštěno přihlašování na populární zimní tábory v Albrechticích pod Tanvaldským Špičákem. Co se týče letních táborů 2020, teprve musíme doladit termíny. Informace (termíny táborů, termín zahájení přihlašování atd.) zde proto čekejte cca po Novém roce.

Lukmen, 20.08.2019

Kraaa! 2019
Důležité informace pro všechny táborníky, kteří jedou na 1. běh do Čeřína s Kh! a jeho partou. Čtěte zde!!

Straka, 17.06.2019

OPÉKÁNÍ SE RUŠÍ!!

Bohužel, z důvodu špatného počasí dnes a nepříznivé přepdovědi na zítra (zima, mokro, déšť) rušíme plánované opékání u Hořejšího rybníka, organiozované společně 1B+3B partami z Čeřína 

Je nám to moc líto, ale jsou věci, které prostě neovlivníme. Snad se to vyprší teď v květnu a v létě bude už jenom krásně...

Díky za pochopení

Lukmen, 15.05.2019

LESNÍ TÁBOR NAPLNĚN!! Vážení rodiče, i náš 4. běh LDT alias Lesní Tábor byl dnes naplněn, kapacita tábora byla vyčerpána. Proto jsme ukončili možnost přihlašování dalších dětí na tenhle turnus. MOC DĚKUJEME ZA DŮVĚRU RODIČŮ!!

Lukmen, 13.02.2019


Zdravíme příznivce LDT Velké Lečice a hlásíme, že letos v létě nás čeká dlouhá cesta skrz nekonečný vesmír!


Přidejte se k nám a zažijte neopakovatelná dobrodružství.

Straka, 08.02.2019

Vážení rodiče, oba čeřínské tábory jsou již plné, bohužel, více dětí se nám na ně nevejde. Proto musíme přihlašování dětí na tyto dva turnsy zastavit. DĚKUJEME ZA DŮVĚRU!!!

Lukmen, 04.02.2019


Tak co, už se těšíte na léto s námi?


Pokud se chystáte do Čeřína na tábor Týny & Rumáka, tak po zimě rozhodně neuklízejte kožichy  .


Čeká nás totiž mrazivé severské dobrodružství!

Straka, 01.02.2019

V den zimního slunovratu byl naplněn i druhý turnus našeho ZDT2019, oba tábory jsou tedy už beznadějně plné a příjem dětí byl zastaven. Pokud se náhodou neuvolní nějaké již obsazené místo, už se nám opravdu do chaty U Lesa žádný další lyžař nevejde  Díky za důvěru a těššíme se na zimáky !!

Lukmen, 21.12.2018

Zimní tábory se rychle plní! Jsme rádi, že je o naše tábory mezi rodiči tak velký zájem. Vážíme si toho!! 1. běh zimního  tábora (Rumák) je v této chvíli již naplněn, prosíme, další přihlášky už neposílejte. Na 2. běhu tábora (Lukmen) zbývá sotva pár míst...

Lukmen, 07.11.2018

KOLT má datovou schránku

Abychom umožnili rychlejší komunikaci s naším o.s., zřídili jsme si datovou schránku. Její ID je jg7hvk3. Těšíme se, že nebudeme muset tolik běhat na poštu...

Lukmen, 22.08.2018

POTVRZENÍ (POSUDEK) LÉKAŘE

Vážení rodiče, potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte (jinak též Zdravotní karta dítěte – I. díl) má dle novely zákona z podzimu 2017 platnost ne jen dřívějších 12 měsíců, ale 24 měsíců! To znamená, že na tábory  budeme akceptovat potvrzení až 2 roky stará (nikdy ale starší, než 1.11.2016). Pro Vás je to úspora času a konec konců i peněz za opakované prohlídky u doktora :)

 

Na druhou stranu tím ještě víc stoupá důležitost originálu takového potvrzení pro rodiče – potvrzení můžete používat opakovaně na tábory (letní, zimní), školy v přírodě, lyžařské výcviky a všechny podobné akce a to po dobu celých 2 let od vystavení. Znovu proto zdůrazňujeme, abyste při odjezdu dětí na tábory odevzdávali táborové zdravotnici pouze KOPII tohoto potvrzení a originál si ponechali pro Vaši budoucí potřebu.

 

Poznámka: Na naše tábory samozřejmě akceptujeme i potvrzení, která byla vydána na jiném formuláři (pro jiné subjekty), než na tom našem. Podstatné je, aby takové „cizí“ potvrzení obsahově odpovídalo.

Lukmen, 25.04.2018

KARTIČKA ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY

Vážení rodiče, prosíme, dejte svému dítěti k odjezdu na tábor s sebou vždy i KOPII KARTIČKY ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY! Je přitom lhostejné, zda (že) má dítě originál kartičky s sebou - to je samozřejmě Vaše věc. Zdravotník tábora ale vždy potřebuje mít ve své agendě založenou kopii této kartičky. Díky za pochopení a respektování.

Lukmen, 27.03.2018

Vážení rodiče, po dobu, kdy jsem na ZDT (10.-17.2.), se nemohu každý den věnovat přihláškám a zejména platbám na LDT. Proto budou notifikace o přijatých platbách opožděny... Díky za pochopení

Lukmen, 14.02.2018

Dnešním dnem byly spuštěny dlouho očekávané a zbrusu nové webové stránky 1. běhu. JT - díky moc a Vy ostatní, užijte si je!!!

Lukmen, 05.02.2018

Vážení rodiče, včera bylo spuštěno přihlašování na naše letní tábory. Velice nás těší, že je o naše tábory velký zájem . Děkujeme Vám za Vaši přízeň!!


Vzhledem k tomu, že tradičně dáváme přednost našim odchovancům (=dětem, které s námi byly už na loňském táboře), stalo se během pár minut to, co se dalo čekat - 3. běh tábora v Čeříně byl okamžitě naplněn, bylo rozebráno těch pár volných míst, která ještě z volné kapacity zbývala. Proto již bohužel nemůžeme na čeřínský 3. běh další děti přijímat. Děkujeme za pochopení.

Lukmen, 02.02.2018
Třetí běh Týny a Rumáka už ví, co se bude letos v Čeříně od 28. 7. do 11. 8. 2018 dít! Chcete to vědět také?

Tak neváhejte ani chvilku a podívejte se na video - nezapomeňte si pustit zvuk ;)!
Straka, 15.01.2018

Neuplynul ještě ani měsíc a oba turnusy našich ZDT (jarní prázdniny 2018) jsou naplněny! Děkujeme všem rodičům za důvěru a těm, na které se nedostalo, se omlouváme - víc dětí se nám ale opravdu na chatu v Albrechticích nevejde...

Lukmen, 06.11.2017

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZDT 2018 zapnuto! S menším zpožděním, za které se omlouvám , jsme dnes na tomto webu se Strakou spustili přihlašování na jarní prázdniny 2018. Neváhejte a vyplňujte e-přihlášky. Těšíme se na Vaše děti !!

Lukmen, 10.10.2017

Odjezd busů do Čeřína! Vážení rodiče, v průběhu jara možná někde na webu zůstaly omylem informace ze starých (loňských) pokynů k odjezdu autobusů do Čeřína. Pro jistotu proto aktuální a 100% správné info: odjezd dětí do Čeřína (1B i 3B) je vždy v 10:00 dopoledne z Roztyl, sraz rodičů s dětmi v 9:30. Návrat je pak vždy cca v 17 hodin tamtéž. Díky a omlouvám se, pokud jsem někde omylem zapomněl jiné (matoucí) informace

Lukmen, 04.07.2017

Vážení rodiče,
dnes jsme mírně zaktualizovali vzor Zdravotní karty dítěte - její 2. části, Prohlášení rodičů (tzv. "bezinfekčnosti"). Doplnili jsme tam prohlášení podepisujícího rodiče o tom, že souhlasí, aby byly zdravotníkovi, resp. hlavnímu vedoucímu tábora, předány informace o akt. zdravotním stavu dítěte. Týká se to - doufejme - zcela výjimečných případů, kdy je dítě v nemocnici. Už se nám totiž stalo, že příslušný lékař odmítal komunikovat s námi, kteří máme po dobu tábora dítě na starost a striktně vyžadoval komunikaci výhradně s rodičem. Což je velmi nepraktické, naprosto zbytečné a komplikuje to situaci nám i rodičům. Tak prosím použijte tento vzor Prohlášení, až je budete V DEN ODJEZDU podepisovat.
Díky!

Lukmen, 22.06.2017


Všechny srdečně zveme na otevření táborové sezóny 2017! Již tuto sobotu 24.6.2017 od 10 do 17 hodin v Libeňské loděnici.


Těšit se můžete na lanové aktivity, lodičky, hry, buřty a spoustu dalšího.


Doražte, těšíme se na vás!

Straka, 21.06.2017

Rok se s rokem sešel a my jen doufáme, že letos nám počasí přát bude...

Zajímá vás, kdo dělá KOLTí tábory v Čeříně? Komu v létě svěříte své děti? Nebo se jen chcete potkat se starými známými?

Pak si rezervujte čtvrtek 11. května 2017. Na opékání se budete moci potkat s hlavními vedoucími, oddíláky i dalšími táborníky, kteří organizují letní tábory v Čeříně. Podívat se, jak vypadají :) a zeptat se jich na to, co vás zajímá.

Více informací a přihlášování na stránce Opékání 2017.

Straka, 02.05.2017

3. běh tábora Čeřín naplněn!! Vážení rodiče, kapacita tábora Týny & Rumáka byla naplněna, další děti už se bohužel na tábor nevejdou. Zastavujeme proto přihlašování dětí. Všem moc děkujeme za nebývalý zájem a důvěru!!

Lukmen, 15.02.2017

Letos v létě se třetí běh vrací v Čeříně do Bradavic! :)


Straka, 01.02.2017

Dnes byl naplněn i druhý (březnový) turnus našeho zimního tábora (jarní prázdniny Praha 1-5). Litujeme, ale více dětí se nám do chaty Pod Lesem opravdu nevejde. Přihlašování dětí (e-přihlášku) na ZDT jsme proto zastavili. Děkujeme za důvěru a pochopení!

Lukmen, 27.01.2017

Ahoj táborníci! Parta z Velké Lečice v zimě nespí a zve vás na výlet do Posázaví konaný 14.1.2017. Sraz je v 8:00 na nádraží Praha - Vršovice a návrat tamtéž v 18:30. Cena výletu je 150Kč/ dítě. S sebou hlavně teplé oblečení, pohodlnou obuv na chození, jídlo a pití na celý den. Přihlašovat se můžete na mailu kolt2beh@seznam.cz do čtvrtka 12.1.2017. Moc se na všechny těšíme! Kachna

Lukmen, 05.01.2017

První turnus zimního tábora 2017 (Praha 6-10 - Lukmenova parta) byl dnes naplněn! Moc děkujeme rodičům za důvěru! Omlouváme se, ale více dětí už se nám na chatu opravdu nevejde....

Lukmen, 10.11.2016

Vážení rodicče, v úterý 1.11. zde bylo spuštěno PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZDT - JARNÍ PRÁZDNINY 2017. Ačkoliv jsme zatím rodičům tábor nijak nepřipomínali, děti se nám hrnou, 1. běh má už přihlášených 22 dětí. Proto s přihlašováním dětí na zimáky neváhejte! :-)

Lukmen, 04.11.2016

Akce ZAMYKÁNÍ LÉTA pořádaná partou z Velké Lečice (Kachna a spol.) se bude konat 17.9.2016 od 10:00 do 17:00 v libeňské loděnici Vltava. Vstup je 100Kč / dítě a v ceně je bohatý program, od lezení na lanech přes hry od vedoucích až po malé občerstvení. Přijďte zavzpomínat na léto se svými oblíbenými vedoucími a uzavřít báječnou sezónu 2016! Zváni jsou všichni KOLŤáci a jejich přátelé!

Lukmen, 07.09.2016

Na stránkách čeřínského 1. běhu jsou k dispozici fotografie z letošního Lukmenova zimního tábora.

Straka, 14.03.2016

Zdravíme z hor! Dorazili jsme v pořádku, dnes jsme byli všichni lyžovat na uměle zasněženém Špičáku, večer hrajeme hry, všichni jsme zdraví a užíváme si to. Další zprávy a fotky na Facebooku.


Z Albrechtic ze zimáku zdraví Straka

Straka, 28.02.2016

Vážení rodiče, 1. běh LDT v Čeříně je již naplněn!! Bohužel, kapacita tábora nám neumožňuje přijmout více, než 50 dětí. Moc si vážíme Vaší důvěry, nicméně musíme přijímání dětí zastavit. Díky.

Lukmen, 10.02.2016

Vážení rodiče, v pondělí 1.února bylo spuštěno přihlašování dětí na naše letošní letní tábory. Neváhejte a co nejdříve vyplňte epřihlášku, zájem je obrovský!! Například 3. čeřínský běh je už naplněn... Těšíme se na léto a na Vaše děti :-)

Lukmen, 02.02.2016

Letní tábory jsou ještě daleko, ale Rumcajsův běh v Čeříně má už téma celotáborové hry a tvrdě na něm maká

Straka, 18.01.2016

Zimní tábory pořádané naším spolkem se blíží! A pokud snad ještě nejste rozhodnuti, nebo se naopak už nemůžete dočkat, tak vězte, že se letos s Rumcajsem a jeho partou podíváme do Ledového království. Tak se dobře oblečte, budete to potřebovat! :-)

Straka, 17.01.2016

Běh Čeřín Rumcajs upozorňuje, že se po zralé úvaze rozhodl uspořádat svůj letošní letní dětský tábor historicky poprvé od soboty do soboty, a nikoliv až do neděle, jak tomu bývalo zvykem. Tábor tedy letos proběhne ve dnech 23.7.-6.8.2016. Věříme, že tento krok ulehčí Vám, rodičům, logistiku přesunů Vašich ratolestí za dalším letním dobrodružstvím, a nám, vedoucím, nelehký pondělní potáborový návrat do práce ;)

Straka, 17.01.2016

SDRUŽENÍ se změnilo na SPOLEK! Ano, je to tak, nový občanský zákoník dohnal už i nás a proto jsme museli naše sdružení s koncem roku 2015 nuceně přejmenovat na spolek. Ale nebojte se, nic se tímhle čistě formálním krokem pochopitelně nemění. Všechno kolem našich táborů běží dál tak, jak jste byli zvyklí... Prostě se jen o.s. KOLT změnilo na o.s. KOLT :-)

Lukmen, 05.01.2016

Zajímavé informace pro účastníky ZDT v Albrechticích! V MF-DNES vyšla 9.11.2015 příloha, věnovaná lyžování na českých horách v nadcházející sezóně. Článek jsem pro Vás naskenoval - o novinkách na "našem" Tanvaldském Špičáku si můžete přečíst zde.

Lukmen, 11.11.2015

Dnes bylo spuštěno přihlašování na ZIMNÍ TÁBORY 2016. Současně jsme odeslali mailem nabídku rodičům všech našich malých táborníků. Čekáme proto, že se budou oba turnusy ZDT v Jizerkách (Albrechtice - Tanvaldský Špičák) rychle plnit. Kdo chcete poslat své děti o jarních prázdninách na hory s KOLTem, neváhejte! :-) Bohužel jsme museli mírně zvýšit cenu tábora na 3.000 Kč, i tak si ale myslíme, že náš "zimák" patří stále mezi ty levnější. A o kvalitě tábora snad nemá smysl ani psát... :-)

Lukmen, 10.11.2015

Vážení rodiče dětí na 1. běhu v Čeříně, spíš než tady vpravo ve ZPRÁVÁCH Z TÁBORŮ najdete aktuální informace z probíhajícího tábora vč. fotek na stránkách 1B (viz nahoře tlačítko s naším znakem). Tam najdete táborové noviny alias Menhir z pera Khainethera. Do novin budou pravidelně přispívat také jednotlivé galské vesnice, takže si budete moci přečíst dojmy z tábora optikou dětí. Příjemné čtení!!

Lukmen, 16.07.2015

Prosíme všechny rodiče dětí, které jedou na 1. běh do Čeřína, aby dětem přibalili na tábor jedno bílé tričko, určené na výrobu kostýmu. Důležité!!  Díky

Lukmen, 29.06.2015

INFORMACE K ODJEZDU NA TÁBOR V LEČICI!! Lečická parta opět letos jede na tábor vlakem! Sraz je 18.7.2015 v 9:30 před budovou nádraží Praha-Vršovice. Kufry a jiná zavazadla pojedou transitem a děti s batůžky a vedoucími nasednou do vlaku Os 2055, který odjíždí v 10:30! Návrat bude 8.8.2015 ve 14:00 na stejné místo, tedy Praha-Vršovice. Moc se na všechny těšíme!

P.S.: Nejedou-li Vaše děti vlakem, protože jste z okolí Velké Lečice, tak pokyny jsou následující: Sraz na vlakovém nádraží Malá Hraštice v 11:30, kufry naložíme do transita a děti půjdou s partou z vlaku do tábora pěšky. Návrat bude opět do Hraštice 8.8.2015 ve 12:20-12:30.

Lukmen, 22.06.2015

POZOR!

Opékání s rodiči, které mělo proběhnout ve čtvrtek 21.5.2015 je z důvodu špatného počasí zrušeno.

Nejenže má dle předpovědi pršet i zítra, ale již dnes je místo vlivem deště rozbahněné, a tudiž ne příliš vhodné k pobytu větší skupiny táborníku.

Za komplikace se omlouváme!!

Straka, 20.05.2015

Také letos pořádáme pro staré přátele i nové tváře letních táborů v Čeříně tradiční podvečerní setkání u ohně spojené s opékáním buřtů. Doražte, rádi vás uvidíme!!

Straka, 30.04.2015

Vážení rodiče, připomínáme blížící se termín 1. 5.2015 pro zaslání doplatků za naše letní tábory!! Naše tábory jsou de-facto plné a máme dokonce už i náhradníky, kteří čekají, zda se nějaké místo neuvolní. A volná místa vzniknou mj. právě tak, že rodiče nezaplatí do stanoveného termínu doplatek cena tábora. Proto pošlete ve vlastním zájmu doplatek za přihlášené děti včas!!

Lukmen, 17.04.2015

Téma letošního tábora na Vojtově běhu v Čeříně.

Straka, 01.04.2015

Vážení rodiče,

Vojtův běh tábora v Čeříně byl naplněn za 24 hodin od spuštění přihlašování!! Děkujeme za takovou důvěru. Nyní už je limit tábora dokonce překročen, máme tudíž už i náhradníky, a proto bylo přijímání přihlášek na ten běh zastaveno.

Straka, 03.02.2015
Vážení rodiče, v souvislosti se spuštěním přihlašování na LDT2015 došlo k úpravě pravidel přihlašování a plateb za naše letní tábory. Pro vysvětlení a komentář klikněte zde.
Lukmen, 03.02.2015

Právě bylo spuštěno přihlašování na naše letní tábory 2015!!

Rádi bychom Vás upozornili na některé novinky:


 • záloha byla zvýšena na 1000 Kč

 • záloha vám v případě neúčasti může být vrácena, pokud za dítě najdete náhradníka

 • celá částka tábora musí být zaplacena do 1.5.2015, jinak vaši přihlášku stornujeme

 • cena čeřínských táborů stoupla na 3500Kč

Těšíme se na vaše děti!

Straka, 01.02.2015

Novinkou u "třetího" běhu v Čeříně je od letošního roku změna hlavního vedoucího. Stará Straka odchází do táborového "důchodu" a jeho místo převzal Vojta Tělupil.


Přejeme mu hodně zdaru!

Straka, 01.02.2015

Vážení rodiče, Lukmenův 2. běh zimního tábora (Praha 6-10) je již naplněn, další děti se nám na chatu v Albrechticíh bohužel už nevejdou. Přihlašování na ZDT 2014_2 bylo proto ukončeno, děkujeme za pochopení. 

Lukmen, 27.01.2015

Pytlák s partou 3. běhu pořádá zimní tábor v termínu jarních prázdnin Prahy 1-5 a ještě jim zbývají volná místa. Tak neváhejte, sníh se prý blíží :)

Straka, 26.01.2015

Již tuto sobotu odjíždí do Čeřína Strakův běh, několik podrobností k odjezdu naleznete zde.

Straka, 24.07.2014

Vážení rodiče, zítra začíná 1. turnus tábora v Čeříně. Aktuální informace a pokyny před odjezdem najdete zde.

Lukmen, 11.07.2014

Vážení rodiče, dnešním dnem končí přihlašování dětí na naše letní tábory. VŠECHNY TURNUSY JSOU JIŽ PLNÉ, VÍCE DĚTÍ SE NÁM NA TÁBORY BOHUŽEL NEVEJDE  . Děkujeme všem rodičům přihlášených dětí za důvěru, zájem o naše tábory je pro nás tím nejlepším vysvědčením...

Lukmen, 19.05.2014

Vážení rodiče,

Strakův třetí běh v Čeříně je v podstatě již naplněn, přijímáme nyní už pouze náhradníky, kdyby někdo onemocněl nebo nestihl zaplatit rezervační poplatek včas. Děkujeme za Váš zájem a těšíme se v létě!!

Straka, 02.03.2014

POZOR, ZMĚNA ČASU ODJEZDU NA ZDT!! Autobus s dětmi na 1. běh ZDT v Albrechticích (Rumcajs - Praha 1-5) bude zítra 15.2.2014 odjíždět z Černého Mostu o hodinu později, tedy ve 14 hodin. Prosíme rodiče - počítejte s tím! Díky za pochopení

Lukmen, 14.02.2014

Lesní tábor alias 4. běh našich táborů je již naplněn!!, další děti se bohužel na tábor k Mártymu nevejdou. Děkujeme za pochopení.

Lukmen, 14.02.2014

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA LDT SPUŠTĚNO!! I když jsou zimní tábory stále terpve před námi, velký zájem nás donutil spustit už teď přihlašování na léto :-). Vše na webu je připraveno a funkční(e-přihláška, seznamy přihlášených dětí...), takže můžete zapisovat Vaše děti na všechny 4 turnusy našich letních táborů. Neváhejte!

Lukmen, 29.01.2014

Přihlašování dětí na ZDT2014 zahájeno! Jako již tradičně, i na jarní prázdniny 2014 chystá KOLT 2 turnusy zimního tábora na horách. Pojedeme do Albrechtic na Tanvaldský špičák, více informací viz http://www.kolt.cz/zdt_info.htm. Těšíme se na Vaše děti!!

Lukmen, 09.12.2013

Malá, ale příjemná změna v seznamech dětí, přihlášených na tábory: řazení podle věku je teď už přesné a správné. Díky, Strako! Usmívající se

Lukmen, 17.05.2013

POZOR! Proběhla změna dopravy na tábor ve Velké Lečici! Letos pojedeme přímým vlakem z Nádraží Vršovice (20.7. v 10:34) do Malé Hraštice. Zpátky stejnou cestou (10.8. budeme okolo 14:00 na Nádraží Vršovice). Zavazadla dětí povezeme tranzitem zvlášť, ve vlaku budou mít pouze batůžky. Sledujte naše stránky pro upřesnění informací, zároveň Vám přijde informační email. Děkujeme, parta z Velké Lečice.

Lukmen, 15.05.2013

Připomínáme všem zájemcům o bližší seznámení s táborníky z čeřínských běhů letních táborů, že již tento čvtrtek se koná společné opékání!! Kdo hodláte dorazit, nezapomeňte se přihlásit, ať na vás vyjde buřtík. Usmívající se

Straka, 13.05.2013

Čeřín se chystá! Party 1. a 3. běhu mají za sebou první letošní KOLTí brigádu v Čeříně. I když nám počasí (hlavně v sobotu) moc nepřálo, podařilo co, kvůli čemu jsme do Čeřína jeli! Sklad sena v Čeříně se proměnil ve dřevem vonící truhlářskou dílnu a my se za zvuku maflů, přímočarek, rozbrusek, vrtaček, motorovky, skrutek a všemožného jiného nářadí všichni na dva dny stali zručnými řemeslníky... Smějící se Je téměř hotových 13 krásných nových stanových podsad, před finálním dokončením jsou 3 nové a pohodlné "stololavice" do stínu k potoku. Zkrátka - nezahálíme!  Těšte se! Usmívající se P.S. Fotky najdete na nšem facebookovém profilu...

Lukmen, 13.05.2013

Rozlišení plateb v seznamu dětí!! Abychom zpřehlednili stav přihlašování dětí na jednotlivé tábory, zavedli jsme v seznamech dětí novinku - od nynějška rozlišujeme děti právoplatně přihlášené (=dostali jsme jak přihlášku, tak zálohu) a děti tzv. "pod čarou" - takové, za které jsme sice dostali přihlášku, ale nikoliv zálohu na náš účet. Takové děti nemají garantováno místo na táboře a chápeme je pouze jako náhradníky!! Žádáme rodiče, aby ve vlastním zájmu dohlédli na zaplacení zálohy!!

Lukmen, 23.04.2013

Vážení rodiče,
rádi bychom vás upozornili, že na 3. běhu našich táborů (Straka Čeřín), zbývá opravdu už jen pár posledních míst k přihlášení vašeho dítěte! A proto pokud ještě váháte, pospěšte si!!

Těšíme se v létě.

Straka, 08.04.2013

Vážení rodiče, 2. a 4. turnus našich táborů (Velká Lečice, resp. Lesní tábor) jsou již plně obsazeny. Litujeme, ale další děti se už na tyto tábory prostě nevejdou!! Děkujeme za pochopení.

Lukmen, 27.03.2013

Stejně jako loni, i letos uspořádá parta Čeřínských táborníků (1. + 3. běh) setkání s rodiči v květnu někde v Praze. Zatím nevíme, jestli to bude tam, co loni, stejně jako teprve přemýšlíme, zda půjde o opékání, podobné tomu před rokem. V každém případě ale možnost poznat partu vedoucích, kteří se budou v létě v Čeříně o Vaše děti starat, bude ve čtvrtek 16.5.2013. Už teď se na rodiče, ale i děti, moc těšíme!!!

Lukmen, 27.02.2013
Důležité upozornění pro účastníky prvního běhu ZDT!

Odjezd autobus na Benecko tuto sobotu 9.2.2013 byl posunut až na 13.30, sraz rodičů a dětí je tedy v 13 hodin na Černém Mostě.

Děkujeme za pochopení.

Straka, 07.02.2013
ZMĚNA BANKOVNÍHO ÚČTU o.s. KOLT !!! Z důvodu dlouhodobě vysokých poplatků, účtovaných Raiffeisen bankou, jsme se rozhodli pro změnu bankovního ústavu.

Náš nový účet vede Fio banka a číslo je 2600364317 / 2010.


Uzavření starého účtu proběhne až po skončení zimních táborů 2013. Peníze za účast dětí na ZDT tedy můžete posílat na starý účet. Platby za letní tábory 2013 ale prosím posílejte už výhradně na nový bankovní účet.

Děkujeme za pochopení.
Lukmen, 31.01.2013
UPŘESNĚNÍ ODJEZDŮ A PŘÍJEZDŮ NA/ZE ZDT!!

Vážení rodiče, aby nám to "logisticky" co nejlépe vycházelo, dohodli jsme autobusovu dopravu na/ze ZDT následovně:

ZDT 1. běh (Rumák) - odjezd z Prahy v sobotu 9.2.2013 ve 13 hodin
ZDT 1. běh (Rumák) - návrat z hor v sobotu 16.2.2013 ve 13 hodin
ZDT 2. běh (Lukmen) - odjezd z Prahy v sobotu 16.2.2013 ve 14 hodin
ZDT 2. běh (Lukmen) - návrat z hor v sobotu 23.2.2013 ve 14 hodin

Děkujeme za pochopení!!
Lukmen, 28.01.2013
Přihlašování na ZDT - jarní prázdniny 2013 - SPUŠTĚNO!!! Po mnoha letech na chatě VKUS na Portáškách dozrál čas na změnu - naše zimní tábory se stěhují. Sleujdte proto podrobné informace na našem webu v sekci o ZDT!!
Lukmen, 02.11.2012
Čeřín uložen k zimnímu spánku!! Během poslední letošní brigády na tábořišti pod Čeřínem v sobotu 20.10.2012 jsme hlavně před pokračujícím podemíláním zabezpečili břeh potoka pod kuchyní. Doufáme proto, že jarní tání nenapáchá jakékoliv škody. Kromě toho jsme opravili sesutý přístup do hygieňáku a také pokáceli, vytahali a zpracovali dva stromy z koryta potoka. Zdá se, že jsme na zimu připraveni! Usmívající se
Lukmen, 29.10.2012
Účastníci Strakova běhu v Čeříně si již určitě balí zavazadla, proto jim pro snažší práci nabízíme tento orientační seznam věcí.
Straka, 26.07.2012
Doplnění - fotky z Čeřínského 1. běhu najdete na facebooku na adrese: http://www.facebook.com/detskytabor
Lukmen, 17.07.2012
Vážení rodiče, kromě zpráv z tábora, které najdete vždy na této stránce nahoře vpravo, nezapomeňte sledovat i KOLTí facebook, kam kluci přímo z tábora posílají aktuální novinky, příspěvky a také fotky :-) Buďte snámi!!
Lukmen, 16.07.2012
Vážení rodiče našich čeřínských táborníků, rádi bychom vás upozornili na změnu místa a času odjezdu autobusů do Čeřína.

Letos budeme využívat autobusové nádraží přímo u stanice metra Roztyly, do Čeřína budeme odjíždět v daný den v 10 hodin a vracet se okolo 17 hodiny.

Bližší informace objeví na této stránce.
Straka, 29.06.2012
Čeřín se chystá!! Tento víkend dokončují společně 1+3B party v Čeříně dílo, započaté před 3mi týdny - tedy výrobu zbrusu nových 10ti podsadových stanů pro děti a také dvou úplně nových, krásných a voňavých latrín. Táborníci, těšte se!! Smějící se
Lukmen, 07.06.2012
Možná jste si už všimli květnové akce v našem kalendáři. Pokud ne, zveme vás na opékání s čeřínskými táborníky!!
Straka, 02.04.2012
Milí lyžníci, za okny je sice jaro/léto, ale my pro vás máme zasněžené vzpomínky na letošní druhý běh zimních táborů ve Velké Úpě s Lukmenem. Užijte si to ochlazení Úžasný
Straka, 22.03.2012
Dovolujeme si Vás pozvat na odloženou premiéru táborového filmu Templáři 2011, která se bude konat dne 14.3. 2012 (středa) v 19,00 hodin v restauraci Na hřišti v Cholupicích (http://www.mapy.cz/#x=14.445381&y=49.987021&z=16). Dopravní spojení: autem, pak vjíždějte přímo z ulice Hornocholupické k restauraci, kde je možné parkovat, příp. autobusem č. 173. Těší se parta druhoběžců!!
Lukmen, 14.03.2012
Jaro je už skoro za okny a my rozjíždíme přihlašování na letní tábory v Čeříně.
Straka, 06.03.2012
Vážení rodiče, vždy čerstvé fotky ze 2. běhu ZDT ve Velké Úpě (Lukmenova parta) najdete na facebooku
Lukmen, 15.02.2012
Pozor na možné zneužití mobilního telefonu! Vážení rodiče, důrazně doporučujeme, abyste svým dětem před odjezdem na tábor nastavili na jejcih SIM kartě blokování audiotextových služeb (volání na čísla 90x), zamysleli se nad tím, jak mají nastaveny datové přenosy a popř. aktivovali rozumný finanční limit. V době různých internetových her a plateb přes mobil bohužel možnost zneužití telefonu v dětském kolektivu výrazně roste!
Lukmen, 31.01.2012
Milí rodiče!

Letos tu máme pro zimní tábory ve velké Úpě připravenu novinku - elektronické přihlašování! Pokud využijete této možnosti, zůstává pro vás cena tábora stejná jako loni, pro ostatní je cena o něco málo vyšší.

Těšíme se na vaše děti, program zimních táborů je už v přípravě!

Straka, 28.10.2011
I zimní tábory se nám rozrůstají, a tak můžete nově vyrazit s druhým během do italských Dolomit! Pokud byste měli zájem, ozvěte se do 25.9.2011 na tento email.

Samozřejmě proběhnout i naše tradiční "zimáky" ve Velké Úpě, pod patronací prvního a třetího běhu.

První informace naleznete zde.

Straka, 22.09.2011
Právě byly zveřejněny fotky ze Strakova běhu tábora v Čeříně. Užijte si je a příjemné vzpomínání!
Straka, 11.09.2011
Informace o našich táborech můžete i bez přihlášení sledovat na Facebooku. Jsou tam i fotografie z některých aktuálně probíhajících táborů.
Straka, 26.07.2011
Vážení rodiče dětí Čeřínského 3. běhu - odjezd z Černého Mostu je v sobotu 23.7. v 9 hodin, návrat tamtéž v neděli 7.8. cca v 17hodin (upřesníme SMSkou ve chvíli odjezdu z Čeřína). Podrobnější info k odjezdu zde
Straka, 18.07.2011
Info pro rodiče Čeřínského 1. běhu - odjezd dětí z Černého Mostu je v sobotu 2.7. v 10 hodin, návrat tamtéž v neděli 17.7. cca v 16 hodin (upřesníme SMSkou ve chvíli odjezdu z Čeřína). Podrobnější info k odjezdu zde
Lukmen, 28.06.2011
V sekci FOTOGALERIE jsou ke stažení fotky z letošního 1. běhu ZDT na Portáškách (Lukmenova parta). Ať se Vám líbí! Usmívající se
Lukmen, 06.05.2011
PŘÍJEZD DĚTÍ z 2.běhu ZDT (VKUS - Portášky) je v sobotu 19.3.2011 cca ve 14.30-15.00 hodin! Posunuli jsme odjezd z Úpy na 12 hodin, abychom v klidu zvládli dostat všechna zavazadla a materiál dolů do údolí k autobusu. Snad vše zvládneme! Smile
Lukmen, 18.03.2011
KOLT se rozrůstá!! Vážení rodiče, máme pro Vás ještě jednu novinku v našich letních táborech. Stará parta (Márty, Fotr a spol.) se rozhodla uspořádat vlastní, zbrusu nový LESNÍ TÁBOR na novém místě - nedaleko Dolního Sedla u Hrádku nad Nisou (podhůří Lužických hor). Klasický stanový třítýdenní tábor se bude konat hned na začátku prázdnin, tedy v termínu 2.-23.7.2011. Cena stejná jako 3 týdny v Čeříně, tedy 3.820 Kč. Těšíme se na Vaše děti!!
Lukmen, 25.01.2011
KONEC PŘIHLAŠOVÁNÍ DĚTÍ NA I. BĚH ZDT!! Vážení rodiče, 1. turnus zimního tábora na Portáškách (Praha 6-10) je již beznadějně obsazen - litujeme, ale další děti se nám na VKUS již opravdu nevejdou!!! V případě zájmu o umístění dítěte kontaktuje přímo Lukmena, zda se náhodou neuvolnilo nějaké stornované místo - kapacita je nicméně v tuto chvíli vyčerpána...
Lukmen, 10.01.2011
Velké změny v KOLTí rodině!

Vážní rodiče, v letošním roce nás čeká několik významných změn ohledně LDT, důležitých i pro Vás. Za prvé, parta druhého běhu (Bambuska, Johan a spol.) si našla nové vlastní tábořiště, kde budou svůj běh pořádat v tradičním termínu (3 týdny - 23.7.-13.8.). Další důležitou změnou je zkrácení prvního turnusu (Khainether a spol.) ze 3 na 2 týdny. Tím bychom chtěli vyjít vstříci stále sílícímu hlasu rodičů, že 3 týdny jsou přeci jen moc... Prvoběžci pojedou tradičně na samotném začátku prázdnin, tedy v termínu 2.-17.7.2011. No a v důsledku předchozích dvou změn je tu ještě změna třetí, kterou je posunutí termínu třetího turnusu (Straka a spol.) na čtvrtý a pátý prázdninový týden, tedy na termín 23.7.-7.8.

Věříme, že tyto změny pochopíte, že budou ku prospěchu rodičů a dětí a že nám zachováte svoji přízeň!

Lukmen, 07.01.2011
Pro všechny nedočkavce jsou tu fotografie z letošního prvního běhu - od Bozdi a Cagiho.
Straka, 29.07.2010
Fotky z letošního Lukmenova zimního tábora naleznete ZDE.
Straka, 26.04.2010
Je nám líto, ale Jarní výprava třetího běhu musela být pro malý zájem zrušena.
Straka, 19.04.2010
Fotografie z prvního turnusu letošních zimních táborů naleznete zde.
Straka, 15.04.2010
Pokud byste se chtěli seznámit s naším sdružením, tábory či jinými akcemi, které pořádáme, přijďte v neděli 16.5.2010 od 12 hodin do Obory Hvězda, kde bude probíhat tradiční Kašpárkohraní.

Budeme tam mít pro vás připravenu menší aktivitu a samozřejmě také propagační a informační materiály, stejně jako táborníky, připravené odpovídat na vaše dotazy.

Straka, 12.04.2010
Výzva pro zkušené táborníky i úplné nováčky! Je nejvyšší čas začít si vybírat dobrodružství letošního léta!! Každý běh našich táborů vás odnese do jiné doby i kraje, a tak je jen na vás, pro co se rozhodnete...

 • S prvním turnusem podniknete "Cestu na severozápad", budete bojovat s Indiány i jinými nástrahami divokého západu a vaším úkolem bude vystavět monumentální železnici a na hlavu tak porazit své konkutrenty!! Nic není ale zadarmo a proto budete muset splnit hodně úkolů, abyste zvítězili.

 • Plány druhého běhu našich táborů jsou tak tajuplné, že vám z nich nemůžeme prozradit vůbec nic! Ale o to víc budete napnutí, s čím se na táboře setkáte a jaké dobrodružství a překážky vás letos v létě čekají. Kdo už byl ví, že nebude zklamán.

 • Třeťoběžci budou letos na svém táboře vzývat bohy, a to samotné bohy z mýtického Olympu! Čeká vás souboj titánů, pletky mezi bohy, magické příšery i kouzelné předměty, to vše v napínavém příběhu z dob, kdy se bohové ještě procházeli mezi námi...

Tak neváhejte, vyberte si své dobrodružství a přihlašte se...
Straka, 06.04.2010
Pro všechny dřívější i současné dětské táborníky a přátele 3. běhu letních táborů v Čeříně tu mám skvělou zprávu - v termínu 30. 4. - 2. 5. 2010 je naplánována Jarní výprava!! Hlásit se můžete už nyní na tento email. Bližší informace se brzy objeví na našem webu.
Straka, 12.03.2010
Drazí návštěvníci, účastníci táborů, kamarádi. Do sekce Fotogalerie byly přidány odkazy na fotky z různých našich akcí v letech 2005-8. Mrkněte a zavzpomínejte!! (v levém sloupci linky pod hlavičkou FOTO-ARCHÍV)
Straka, 17.02.2010
Včera večer měli všichni přítomní - zejména rodiče a děti z 2. běhu tábora v Čeříně, ale samozřejmě i široká KOLTí obec - možnost shlédnout v pronajatém kinosále léčebny v Bohnicích filmový dokument "Čeřín 2009". Ten natočily samy děti na letošním 2. běhu tábora a přibližuje jak každodenní život na louce pod Čeřínem, tak i dobrodružné putování za pokladem... Chtěl bych za KOLT i všechny přítomné 1+3-běžce všem, kdo se na filmu a promítání podíleli, moc a moc poděkovat a pogratulovat k úžasnému nápadu a skvělé práci! Jak samotná kamera, tak i následný střih a hudba, poskládaly podle mě nádhernou vzpomínku pro všechny zúčastněné a současně pestrou mozaiku o životě na táboře pro rodiče a ostatní... Díky také za DVD, které po projekci všichni diváci dostali. DÍKY BAMBUSČINĚ PARTĚ A SMEKÁM !!!
Lukmen, 02.12.2009
Včera večer došlo na schůzce 1B party k předání funkce hlavního vedoucího 1. běhu. Všem přítomným jsem u slavnostního ohně poděkoval za všechny krásné chvíle, které jsme společně pod mým vedením za ty dlouhé roky prožili. Poté jsem symbolicky předal prvoběhovou vlajku, raznici, razítko a zvon novému hlavasovi. Tím je od nynějška Martin "Khainether!" Gryc. Přeji mu moc úspěchů a skvělou partu!
Mé angažmá u KOLTu tímto nekončí. Dál povedu sdružení, i nadále povedu náš zimní tábor a samozřejmě budu dál jezdit s partou na brigády do Čeřína. Na samotném letním táboře se ale má přítomnost ztenčí na cca týden.
Díky všem !!!
Lukmen, 05.11.2009
Fotografie z pravěkého tábora třetího běhu jsou k vidění zde.
Straka, 29.09.2009
Tematické fotografie z prvního běhu jsou k vidění zde (od Cagiho) a zde (od Bozdi).
Straka, 28.07.2009
Vážení rodiče,
potože se vcelku logicky množí Vaše telefonáty s nejistými dotazy ohledně tábořiště pod Čeřínem, zde jsou nejnovější informace:

Tábor v Čeříně stojí, je v pořádku a je připraven na začátek prvního běhu ve středu 1.7.!

Samozřejmě i v okolí tábora v posledních dnech dost pršelo, hladina potoka po prvních vydatných lijácích minulého týdne poměrně výrazně stoupla a kulminovala ve čtvrtek cca v 21 hodin. Od té doby ale hladina trvale klesala a když jsem byl včera osobně v Čeříně, nebylo v potoce o mnoho více vody, než je běžný stav. Zkrátka i v rámci jižních Čech se může situace dosti lišit, povodně, o kterých informují média, se nyní posunují spíše na střední a dolní toky.

V každém případě není potřeba mít obavu, tábor je dobře připraven a už od soboty jsou tam trvale někteří dospěláci, kteří chystají poslední drobnosti a překvapení před začátkem tábora. Nemusíte mít obavy, tábor normálně začne dle předpokladů, tedy ve středu 1. července. Všichni už se moc těšíme!!

Lukmen

P.S. Na druhou stranu, samozřejmě i vzhledem k situaci znovu a důrazně připomínáme holinky a pláštěnku jako zcela nezbytnou táborovou výbavu!!! Nebude od věci, když je budou mít děti zabalené v příručním zavazadle aby byly "po ruce" :-)
Straka, 30.06.2009
K letošním nápaditým tématům táborů prvního a třetího běhu byly vyrobeny i propagační letáky. Prohlédnout si je můžete v pravé části stránky nebo zde a zde.
Straka, 01.06.2009
Rodiče pozor!
Můžete získat slevu 1000Kč na pobyt vašeho dítěte na našem táboře, pokud jste registrovaní u VZP. Více se dočtete zde. (potřebné potvrzení vám samozřejmě rádi vystavíme)
Straka, 24.04.2009
Zde jsou ke shlédnutí fotky z letošního 2. běhu zimáku (Lukmen a jeho parta).
Straka, 22.03.2009
Trpělivost se vyplácí a tak pro ty, kteří vydrželi, jsou tady fotky z letního tábora třetího běhu.
Straka, 05.10.2008
Fotky z prvního běhu letního tábora v Čeříně jsou k vidění tady.
Straka, 20.09.2008
Konečně byly na web uvolněny fotky z letošního zimního tábora 3. běhu.
Straka, 10.09.2008
V pátek 5.9. byly spuštěny neoficiální stránky I. běhu našeho tábora, které pro potěchu svou i všech nás ostatních vytvořili naši dva pilní táborníci Ondra s Markem. Děkujeme!
Straka, 08.09.2008
Upozornění! Již tuto sobotu 19.7.2008 odjíždí druhý běh na tábor v Čeříně. Odjezd je v 9 hodin z obvyklého místa na Černém mostě. Sraz účastníků je 1/2 hodiny před odjezdem.
Straka, 16.07.2008
Minulý víkend proběhl náš dětský den a byl velmi úspěšný - vytvořili jsme rekord v počtu dětí, které navštívily naše atrakce.
Zde je pár fotografií, a zde informační text (pdf, 1.8MB) o jednom z našich běhů, který byl k vidění na dětském dni.
Straka, 02.06.2008
Omlouváme se všem, kteří s námi chtěli jet, ale jarní výprava 3. běhu byla pro malý zájem zrušena.
Straka, 07.05.2008
I letos pořádáme Dětský den s KOLTem a to v neděli 25.5.2008 ve stylu "Pohádkový les". Přijďte mezi nás a vezměte děti či kamarády! Můžete se také seznámit či přihlásit na naše letní tábory. Těšíme se na vás!
Straka, 10.04.2008
Vážení rodiče,
stanovisko našeho občanského sdružení k nově zavedeným poplatkům ve zdravotnictví ve vztahu k našim letním táborům najdete zde. (PDF, DOC)
Straka, 05.03.2008
Ceník vleků Skiportu na Portáškách najdete zde.
Straka, 17.01.2008
Vážení rodiče, II. běh Zimního tábora na Portáškách (Praha 6-10) je již plně obsazen. Litujeme, ale další děti se nám už bohužel do chaty nevejdou...
Lukmen, 08.01.2008
Tak dlouho mne Michal Kunc alias Luděk uháněl, až jsem ty zaklínačské fotky na ten web konečně dotlačil. :) Díky! Užijte si je...
Straka, 02.12.2007
Sraz 2. běhu se uskuteční dne 15.12. v 9:00 u pokladen na Smíchovském nádraží. Jako obvykle jedeme na Křivoklát. Kdo chce jet, ať se ozve na lapelota zavináč seznam.cz nebo na mobil 773 176 036 (Kachna).
Straka, 28.11.2007
Je nám to moc líto, ale z důvodů zvýšené ceny ubytování a autobusů jsme byli přinuceni zvednout cenu našeho zimního tábora na 2820 Kč.

Doufáme, že dobrá parta, spousta legrace a bohatý program vyváží toto nepříjemné navýšení.
Straka, 13.11.2007
Než se ke mě dostanou fotky z tábora a zpracuju je, jsou tu alespoň 2 úžasná videa z Kaer Morhen od Falky - Představování klanů a Klanové zkoušky, zkouška trav.
Straka, 29.09.2007
Zajímavá akce pro rodiče a děti alias Závod Prahou se koná v sobotu 6.10.2007. Podrobnosti ZDE!
Lukmen, 10.09.2007
Konečně se na web dostaly fotky z letního tábora prvního běhu :)
Straka, 02.09.2007
I letos pořádáme náš tradiční dětský den ... přijďte se podívat!!
Straka, 17.04.2007
Na náš web dorazily fotky i z druhého běhu letošních zimních táborů.
Lukmen, 06.03.2007
Je zde výběr fotek z prvního běhu letošního zimního tábora - klikejte ZDE. Doufáme, že se vám budou líbit.
Straka, 27.02.2007
Poslední předodjezdové pokyny II. běhu ZDT naleznete zde.
Straka, 16.02.2007
Parta dospěláků na II. běh ZDT ve Velké Úpě je kompletní. O Vaše děti se budou starat: Lukmen, Ejka, Bozďa, Viki, Dave, Renata, Kuba, Dan, Hrabka a Saša. Těšíme se!
Lukmen, 23.01.2007
Bylo zahájeno přijímání přihlášek na zimní tábory 2007!!
Straka, 01.12.2006
Dále tu máme fotky z Podzimní výpravy třetího běhu od Ovečky.
Straka, 22.11.2006
Na webu se konečně objevily fotky z letního tábora třetího běhu!!
Straka, 19.11.2006
POZOR!
Druhý běh pořádá 9.12.2006 výlet na Křivoklát. Kdo by se chtěl zúčastnit, ať se ozve sem a nebo sem.
Straka, 15.11.2006
Kdo si chce zkontrolovat termín jarních prázdnin svých dětí, může použít tento odkaz.
Lukmen, 06.11.2006
Vážení rodiče,
podzimní výprava 3. běhu nabrala konkétní podobu, takže již opravdu nic nebrání tomu, aby se na ní vaše děti přihlásily. Těšíme se na ně!
Straka, 13.10.2006
Podzimní výprava 3. běhu se uskuteční v termínu 20.-22.10. Předběžně se můžete hlásit na email 3beh@kolt.cz. Podrobnější informace se budou postupně objevovat na stránkách třetího běhu.
Straka, 20.09.2006
Po návratu třetího běhu zůstal u autobusu modro-černý spacák, na obalu má napsáno Wehncke outdoor Miranda. Nepostrádá ho někdo?? Pište na 3beh@kolt.cz
Straka, 28.08.2006
POZOR!! Po příjezdu I. běhu z tábora zůstaly po odchodu všech rodičů na místě tyto věci: papírová krabice s písemnostmi (asi Vítkovi), zelený spacák bez obalu (??), bílá flétna (??), fialová mikina s motivem D.J. velikost na dítě z 2-3 oddílu (??), modrý plastový pytel (Kavanová). Věci jsou u Lukmena v Hloubětíně, prosíme rodiče, hlaste se!!!
Lukmen, 24.07.2006
Zde si můžete přečíst velmi nevšední a poetické vzpomínání jednoho z našich externistů, Dana "Edy" Veselého, na jeho pobyt v Čeříně a okolí. Eda byl jedním z mnoha kamarádů, kteří nám pomohli vybudovat indiánskou vesnici, ale protože se musel vracet zpět do Prahy, nemohl se jí bohužel účastnit coby její obyvatel. Proto se alespoň na skok a "v civilu" zastavil v našem táboře a své dojmy z obou částí této cesty sepsal ve formě článku (Word dokument 5,6MB).
Straka, 24.07.2006
Vazeni rodice, take I. běh našeho letního tábora je již plně obsazen a další děti již na tábor nemůžeme z kapacitních důvodů bohužel přijmout. Volná místa má ještě náš III. běh. Děkujeme za Váš zájem!
Lukmen, 22.06.2006
Na našem webu přibyly fotografie z letošního dětského dne KOLTu, který opět zdárně proběhl v Hostivařském lesoparku.
Straka, 24.05.2006
Vážení rodiče, litujeme, ale II. běh našeho letního tábora je již obsazen!! Další děti nemůžeme na tábor přijmout, příp. umístění dítěte na táboře je potřeba dohodnout s hlavním vedoucím (Martin Tázler, 777 307 119).
Lukmen, 05.05.2006
Do dolní části počítadla dětí na jednotlivých bězích našich táborů byl přidán odkaz, který zobrazí, kdo je již přihlášen na jaký běh.
Straka, 24.04.2006
Vybrané fotky z letošního druhého běhu zimního tábora (Lukmen a jeho parta) jsou k nalezení zde.
Straka, 09.04.2006
Sledujte zpravodajství z druhého běhu našich zimních táborů v Krkonoších...
Straka, 14.02.2006

II. turnus ZDT na Portáškách je již plně obsazen! Litujeme, ale další děti se nám již do chaty opravdu nevejdou!!! Na I. turnus ještě pár volných míst zbývá...

Lukmen, 10.01.2006
Byl zahájen nábor dětí na dva turnusy našich zimních táborů. Neváhejte a přihlašujte se, míst není neomezený počet :)...
Straka, 07.12.2005
Fotky z podzimní výpravy třetího běhu od Týničky.
Straka, 04.11.2005
Navštivte stránky první táborové kapely Čeřínská špína.
Straka, 04.11.2005
Třetí běh chystá i letos tradiční PODZIMNÍ VÝPRAVU. Více informací na našich stránkách.
Straka, 27.09.2005
Na náš web dorazily také fotografie z letošního prvního běhu.
Straka, 19.09.2005
Bylo zprovozněno diskusní fórum, takže ho neváhejte navštívit a diskutovat o všem možném i nemožném. Také jsou již na webu fotky z třetího běhu letošních letních táborů.
Straka, 04.09.2005
Fotografie z posledního Dětského dne s KOLTem naleznete zde.
Straka, 31.05.2005
Tento odkaz vás zavede k fotografiím z letošního zimního tábora 1. běhu.
Straka, 27.05.2005
Upozorňujeme všechny zájemce, že letošní druhý běh našich letních táborů je již zaplněn, a proto je zbytečné posílat do něj přihlášky. Zbývající dva běhy ještě nemají zaplněnou kapacitu, ale také se rychle plní, takže neváhejte!!
Straka, 18.05.2005
Krátká vzpomínka na letošní dětský den včetně popisu, co to vlastně ten DD je a jak funguje, je pro Vás připravena tady
Lukmen, 17.05.2005

Dětský den s KOLTem plný her a veselí se uskuteční tuto sobotu 7.5.2005 mezi 12 a 18 hodinou v areálu Hostivařského lesoparku. Srdečně zveme všechny děti i s rodiči!!
Straka, 01.05.2005
Pro Ty, kteří plánují opravdu hodně dopředu :-), tu máme termíny jarních prázdnin (a tedy našeho ZDT na Portáškách) v roce 2006:
4.-11.2.2006 Praha 1-5
11.-18.2.2006 Praha 6-10
Lukmen, 04.04.2005
Zajímá Vás, jaký byl ZDT ve Velké Úpě? Jak jsme se měli, co jsme dělali, jaký byl program? Chronologické vzpomínky na tábor ve Velké Úpě, který skončil před týdnem, najdete tady.
Lukmen, 28.03.2005
Zajímá Vás, jaký byl ZDT ve Velké Úpě? Jak jsme se měli, co jsme dělali, jaký byl program? Chronologické vzpomínky na tábor ve Velké Úpě, který skončil před týdnem, najdete tady.
Lukmen, 28.03.2005
Vrátili jsme se ze zimního tábora. Myslím, že byl báječný! Máme spousty vzpomínek, zážitků a fotek, na jejichž zpracování a zpřístupnění zde na webu pracujeme. Těště se! :-)
Lukmen, 25.03.2005
Vrátili jsme se ze zimního tábora. Myslím, že byl báječný! Máme spousty vzpomínek, zážitků a fotek, na jejichž zpracování a zpřístupnění zde na webu pracujeme. Těště se! :-)
Lukmen, 25.03.2005
Obsazení II. běhu ZDT na Portáškách (Lukmen a spol. Praha 1-5) je uzavřeno. Zajímá Vás, které děti pojedou a kteří vedoucí se o ně budou starat? Potom klikněte sem.
Lukmen, 21.02.2005
Obsazení II. běhu ZDT na Portáškách (Lukmen a spol. Praha 1-5) je uzavřeno. Zajímá Vás, které děti pojedou a kteří vedoucí se o ně budou starat? Potom klikněte sem.
Lukmen, 21.02.2005
Březnový turnus zimního tábora je již ZAPLNĚN!!
Děkujeme za Váš zájem.
Lukmen, 14.02.2005
Březnový turnus zimního tábora je již ZAPLNĚN!!
Děkujeme za Váš zájem.
Lukmen, 14.02.2005
Aktuální informace ze Zimního tábora! Tábor je v plném proudu, všichni se mají dobře, na horách je nádherné počasí a ideální sněhové podmínky. Velmi příjmenou novinkou je zbrusu nová POMA přímo na svahu výsluní, snad sotva 50 metrů od chaty směrem k Portáškám! Je to zajímavý svah a podařilo se nám vyjednat skupinovou slevu, takže celodenní permanentka tam přijde jen na 150 Kč. Zatím všichni lyžují pouze tam, protože sjezdovka vyhovuje i velmi zdatným lyžařům a jsou tam minimální fronty. Nelyžaři si v neděli postavili vedle chaty speciální bobařský tobogán, iglů atd. Tábor začal výborně.
Lukmen, 07.02.2005
Aktuální informace ze Zimního tábora! Tábor je v plném proudu, všichni se mají dobře, na horách je nádherné počasí a ideální sněhové podmínky. Velmi příjmenou novinkou je zbrusu nová POMA přímo na svahu výsluní, snad sotva 50 metrů od chaty směrem k Portáškám! Je to zajímavý svah a podařilo se nám vyjednat skupinovou slevu, takže celodenní permanentka tam přijde jen na 150 Kč. Zatím všichni lyžují pouze tam, protože sjezdovka vyhovuje i velmi zdatným lyžařům a jsou tam minimální fronty. Nelyžaři si v neděli postavili vedle chaty speciální bobařský tobogán, iglů atd. Tábor začal výborně.
Lukmen, 07.02.2005
Přečtěte si informace o novém vzoru zdravotní karty, který používáme!!
Straka, 26.01.2005
Přečtěte si informace o novém vzoru zdravotní karty, který používáme!!
Straka, 26.01.2005
I letos pořádáme zimní tábory a přihlásit se můžete už nyní!! Dva turnusy proběhnou v termínech jarních prázdnin Prahy 1-5 (12.-19.3.2005) a Prahy 6-10 (5.-12.2.2005). Tábor se uskuteční na chatě Vkus ve Velké Úpě (Krkonoše).
Straka, 01.12.2004
Táborníci z III. běhu pořádají pro děti z letošního letního tábora Podzimní výpravu!
Straka, 04.10.2004
Fotografie z letního tábora - první a třetí běh. Vychutnejte si je!! :)
Straka, 29.09.2004
TAZ alias TAJNÝ ZÁVOD byl po ročním odkladu opět zrušen. Nezájem ze strany rodičů nás mrzí, ale je bohužel realitou a nic s tím nenaděláme... :-(
Lukmen, 05.09.2004
Máme za sebou I. běh tábora v Čeříně. Zajímá-li Vás, jaký byl, co se na táboře dělo, jaká byla celotáborová hra, program oddílů, režim dne atd., stáhněte si obsáhlý článek o tom všem.
Lukmen, 04.08.2004
Všechny letošní běhy jsou již ZAPLNĚNY!!
Děkujeme za Váš zájem.
Straka, 23.07.2004
Z důvodu nezájmu ze strany rodičů a dětí byla zrušena plánovaná Jarní výprava (28.-30.5.2004) 3. běhu letních táborů o.s.KOLT. Škoda!
Straka, 26.05.2004
Jak ze vydařil letošní DĚTSKÝ DEN v Hostivaři? Přečtěte si, jak jej viděla hlavní organizátorka Šipka.
Lukmen, 20.05.2004
Byly zpřístupněny fotografie z letošního zimního tábora 1.běhu ve Velké Úpě!!
Straka, 26.04.2004
Straka to sepsal, Šípek zkontrolovala a doplnila, takže si můžete přečíst, jak jsme se měli na druhém turnusu zimního tábora KOLTu.
Straka, 29.03.2004
Dnes byl zahájen nábor dětí na LDT 2004 v Čeříně. Hlavními novinkami je kromě změny čísla našeho bankovního účtu také změna místa odjezdu / příjezdu autobusu s dětmi. Čtěte podrobnosti a neváhejte!!!
Lukmen, 25.03.2004
Na organizační schůzce I. a III. běhu jsme se rozhodli, že letos opět uspořádáme tradiční Dětský den s KOLTem v Hostivaři (8.5.2004) a také avizovaný KOLTí Tajný závod (18.-19.9.2004), který byl přesunut z loňského listopadu.
Lukmen, 21.03.2004
Bankovní účet u české spořitelny zrušen! Jak jsme již dříve avizovali, KOLT přechází k E-Bance. Dnešním dnem byl s konečnou platností zrušen starý účet číslo 281693359/0800, který již není možné používat. Naše sdružení používá nový účet číslo 1476207001/2400. Prosíme rodiče a všechny partnery, aby využívali výhradně tento nový účet.
Lukmen, 09.03.2004
I. běh ZDT v Krkonoších je za námi. Jak jsme se měli?
Lukmen, 08.03.2004
KOLT oslavil výročí 10 let od svého založení! Včera tomu bylo deset let, co jsme se Zdenou a Ejkou založili sdružení KOLT. Oslava byla komorní a neokázalá, všichni 3 zakladatelé jsme u dobré večeře zavzpomínali na uplynulých 10 let a připili si na roky další. Od Šipky, která nám hlídala děti, jsme dostali čokoládové KOLTíky, hezkou, ale asi nikoli trvalou památku :-). Také jsme si připomněli, že výročí 10 let pořádání našich táborů jsme oslavili už loni díky Narozeninovému závodu KOLTu, který nejen pro nás připravili Pytlák, Kuňka, Šipka a Stíhačka.
Lukmen, 24.02.2004
PODROBNÉ INFORMACE o lyžování v oblasti Portášek (tedy přesně tam, kam míříme na ZDT) najdete na www.skiport.cz. Zjistíte tam aktuální ceny vleků, prohlédnete si mapku celé oblasti a sjezdovek atd.
Lukmen, 13.02.2004
Nový účet! Sdružení KOLT má nový bankovní účet u E-Banky číslo 1476207001/2400. Důvod je prostý - neúnosný nárůst poplatků a neuspokojivé služby el. bankovnictví ve Spořitelně. Účet u EB je již plně v provozu a rozhodně dáváme přednost platbám na tento účet. Starý účet u ČS nicméně samozřejmě stále platí a bude zrušen až po přijetí posledních plateb za zimní tábory.
Lukmen, 05.02.2004
Zimní tábor! Přinášíme Vám aktuální informace o zimním táboře o jarních prázdninách 2004. Došlo k podstatné změně - nepojedeme do Albrechtic pod Tanvaldským Špičákem, ale přímo do Krkonoš, na Portášky! Cena zůstává stejná, jako loni. Podrobnosti zde.
Lukmen, 04.11.2003
Tajný Závod přesunut! Pořádat Tajňák v listopadu asi opravdu nebyl dobrý nápad. Kvůli očekávané nepřízni počasí a s tím souvisejícím nevalným zájmem rodičů jsme se rozhodli Tajňák uspořádat až v květnu příštího roku. Přesný termín včas zveřejníme.
Lukmen, 16.10.2003
Podzimní výprava I. běhu zrušena! Bohužel, pro malý zájem ze strany rodičů jsme byli nuceni zrušit plánovanou podzimní výpravu prvoběžců na Kokořínsku. Moc nás to mrzí...
Lukmen, 07.10.2003
Třetí běh je už také minulostí. Jak jsme si žili?
Straka, 15.09.2003
Změna v termínu KOLTího Tajného závodu pro rodiče a děti!!! Včerejší schůzka akčního týmu I. a III. běhu rozhodla o změně termínu chystaného Tajňáku až na začátek listopadu, přesněji na sobotu 1.11.2003. Termín nedlouho po prázdninách se ukázal být organizačně nezvládnutelný. Všem se moc omlouváme, ale doufáme, že kvalita závodu nakonec potvrdí správnost tohoto rozhodnutí.
Lukmen, 05.09.2003
POZOR! Další, tentokráte ale již na 100% konečná, změna termínu podzimní výpravy I. běhu! Omlouváme se všem prvoběhovým rodičům, ale byli jsme nuceni ještě jednou pozměnit termín plánované podzimní výpravy. Podařilo se nám totiž dohodnout fantastické místo (skautský srub na Kokořínsku), které jsme objevili při naší červnové cyklovýpravě. Bohužel, jiný termín nám nemohli domácí nabídnout. Pátá podzimní výprava I. běhu se uskuteční o víkendu 10.-12.10.2003.
Lukmen, 04.09.2003
Společná víkendovka dospěláků všech třech běhů udělala definitivní tečku za letošním LDT pod Čeřínem. Navzdory nepříliš dobrému počasí se nám bourání podařilo a s výjimkou hangáru jsme uklidili v suchu do stodoly veškerý táborový inventář, hlavně pak stany a matračky. Chcete-li se podívat, jak takové bourání vypadá, klikněte sem.
Lukmen, 01.09.2003
Nejbližším KOLTím táborem bude tradiční ZDT. Termíny jarních prázdnin pražských dětí byly pro školní rok 2003/2004 stanoveny na 1.-7.3.2004 pro Prahu 1-5, resp. 8.-14.3. pro Prahu 6-10. V těchto termínech tedy můžete čekat i náš ZDT v Albrechticích. Všechny děti na tábor pozveme dopisem v průběhu podzimu. Zajímají-li Vás termíny jarních prázdnin ostatních okresů, klikněte sem.
Lukmen, 25.08.2003
Letošní letní tábory v Čeříně jsou minulostí. Zapíší se jako prozatím vůbec nejobsazenější, na všech třech bězích se vystřídalo celkem 187 dětí. Na své konto si KOLT připsal 3.746 děckodní!
Lukmen, 25.08.2003
První běh letošního letního tábora v Čeříně skončil. Jaký byl?
Lukmen, 29.07.2003
KOLTÍ rodinu a partu I. běhu opouští Zdeňka Novotná, pro níž byl dle jejích vlastních slov letošní LDT v Čeříně už opravdu poslední. Zdeňka je zakládájící členkou KOLTu a zúčastnila se bez výjimky všech letních I. běhů od roku 1993(!). Dojemné loučení Zdeňky s táborem se neobešlo bez slz dojetí a spontánního aplausu na slavnostním nástupu. Více
Lukmen, 22.07.2003
POZOR! Změna termínu podzimní výpravy I. běhu!!!
Lukmen, 26.06.2003


Webmaster