Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 21. ledna 2019
stránky KOLTu

[02.09.2008] Poslední zpráva III.běhu    (třetí běh)
Zdravíme všechny naše věrné čtenáře a čtenářky a již tradičně se omlouváme, že jsme vás nechali na další zprávy tak dlouho čekat. Je jasné, že vaše děti vám už všechno o táboře vypověděly; pojďme se tedy jen krátce podívat na to, jak jsme závěr tábora viděli my vedoucí.
Naposledy jsme se setkali po výletě do Krumlova a po té, co hned tři z našich pilných otroků lázní museli odjet z Čeřína. Přestože s námi nemohli strávit těch posledních pár dní, bylo nám s nimi fajn a těšíme se na viděnou zase za rok!
Ale teď zpátky na louku...
Tam se totiž děly věci! Hned následující den ráno zmizeli všichni vedoucí kromě jednoho jediného, totiž Lucky Strakovky. Ani té se však nepodařilo uniknout nebezpečí a zachránit ji i ostatní se dětem podařilo teprve poté, co našly části obličeje, daly je dohromady a konečně tak odtajnily záhadného Muže bez tváře, který se v průběhu tábora mezi námi neustále objevoval, obvykle ve chvílích, kdy ho nikdo nečekal a kdy se nám to právě dvakrát nehodilo... Ještě že se nám povedlo ho odhalit, jinak by s námi snad byl až dodneška!
Čtvrteční odpoledne strávily děti na cestě za obchodem a večer se byly podívat v „Čeřín Village Cinema“, totiž v čeřínské stodole, kde vzniklo improvizované kino, které ten večer promítalo japonský animovaný film „Cesta do fantazie“, na motivy něhož, jak mnozí z vás už vědí, vznikla celotáborová hra letošního třetího běhu. Po skončení promítání jsme se vraceli zpátky na louku – jaké však bylo naše překvapení, když jsme spatřili, že nás očekává samotná bohyně Amaterasu! Sdělila nám, že dnes v noci má každá pracovní četa příležitost získat alespoň části pravých jmen svých členů; to se však bohužel žádné četě nepodařilo, a tak další, páteční ráno vycházely všechny děti na dlouhou cestu, na které měly za úkol získat nejen jednu, ale obě části svého jména zpět. Kromě toho však potřebovaly během putování nalézt kouzelné předměty, které jim měly umožnit přístup do Jubabiny kanceláře v lázních a s konečnou platností tak zrušit podvodnou smlouvu mezi Jubabou a dětmi. Je na místě podotknout, že ačkoliv všechny děti nebyly stejně úspěšné, snažily se a bojovaly opravdu příkladně! Snaha i píle byly také na konci dne po zásluze odměněny – tentokrát v podobě diskotéky v převlecích, která se konala pod vedením DJ Lapiho a která měla již tradičně veliký úspěch.
Sobotní dopoledne bylo tak trošku volnější – naposledy jsme se umyli v našem hygienickém táborovém srubu alias Jubabině kanceláři (Jubaba si naštěstí zrovna někam odskočila), poobědvali jsme vynikající kuřecí řízky a připravili dříví na závěrečný táborový oheň. Odpoledne nás čekal jarmark, tentokrát ve stylu pohádkových postav. Setkali jsme se s Karkulkou, Večernicí, Ovčí babičkou, Otesánkem, princem a mnoha dalšími. Kdyby nezačalo pršet, snad bychom s nimi hráli a soutěžili až do noci. Takhle si děti za vydělané peníze mohly nakoupit v krámě, který byl naštěstí umístěn v tee-pee a pak, protože se mezitím vyčasilo, jsme se všichni přesunuli k ohni. U něj pak proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků celotáborové hry a všechny pracovní čety byly odměněny dobrotami. Modrá skupinka Mon, která jako jediná splnila podmínky, vedoucí ke zrušení pracovní smlouvy s Jubabou, odešla do lázeňské kanceláře, kde Jubabu kouzelnými předměty přemohla a smlouvu od ní získala nazpět. Ostatní bohužel v pracovním područí Jubaby zůstávají i nadále – bylo jim umožněno odjet jen na roční dovolenou a po uplynutí stanovené lhůty se vrátit zpět. Mezi námi – snad jim to zase tolik nevadí :-) Poté přišel čas na vyhlášení toho, jakých stupňů Lesní moudrosti se dětem podařilo dosáhnout a tedy i toho, jak se chovaly, spolupracovaly a vystupovaly v průběhu celého tábora.
A neděle? Čekalo nás už jen balení. Když jsme se s příjezdem autobusu do Čeřína všichni společně loučili, nezbývalo než doufat, že se všem na táboře líbilo a že se zase brzy uvidíme.
Na shledanou se těší a všem rodičům, dětem i ostatním příznivcům KOLTích táborů přejí všechno dobré do dalšího roku

Rumík, Straka, Šípek, Djibut, Týna, Mišák, Lů, Krista, Marietta, Lapi, Strakovka, Viki, Khainether a Karotka