Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[13.08.2008] I. zpráva z lázní paní Jubaby    (třetí běh)
Milí rodiče a kamarádi,


posíláme vám všem spoustu pozdravů z táborové louky pod Čeřínem a zároveň se omlouváme, že jsme nestihli podat zprávy dřív. Pořád se něco děje! Letos je nás tu spousta – sešlo se nás celých padesát sedm, z toho čtyřicet tři děti a čtrnáct vedoucích, kteří se o děti starají. Jedná se o Straku, Rumáka, Šípka, Djibuta, Týnu, Mišáka, Lů, Mariettu, Lapiho, Strakovku, Kristu, Vikiho, Khainethera a Karotku. Dva vedoucí, Marťák a POD, bohužel těsně před táborem onemocněli a nemohou se k nám tudíž přidat; moc na ně myslíme a zdravíme je.
Na začátek to, co vás všechny asi zajímá nejvíce – všichni jsme zdraví a v pořádku, i počasí nám až dosud přeje, stihli jsme dokonce už jedno koupání ve Vltavě. Ale od začátku.
Hned po příjezdu do Čeřína jsme se nějakou nešťastnou náhodou dostali do země paní Jubaby a byli donuceni k tomu, abychom pro ni začali pracovat v jejích lázních. Děti byly za tímto účelem rozděleny do čtyř pracovních čet a zvolily si démony, kteří budou mít jejich pracovní čety na starosti. Podepsaly také pracovní smlouvu; v tomto směru se ale paní Jubaba zachovala velmi nečestně, protože nechala jména dětí zmizet a namísto nich si všichni museli vybrat jména nová. Zda se nám podaří získat svá pravá jména zpět, to se teprve uvidí, každopádně tu musíme zůstat a doufat, že se vše v dobré obrátí. Naštěstí se nás ujal Straka alias Haku, který se nám snaží naši situaci všemožně ulehčit, a tak se teď snažíme udržovat pořádek v lázních, mapujeme předměty, které se v nich nalézají, či se snažíme prodrat jejich chodbami, které jsou poněkud přeplněné. Kromě toho jsme si našli i trochu času na to, abychom si v rámci zájmových kroužků vyzkoušeli něco nového – někteří z nás malovali na tašky, jiní drátkovali, skládali origami, zúčastnili se malého kursu kaligrafie nebo čajového obřadu. Prozradíme vám také, že dnes v noci všechny čeká cesta za Jubabinou sestrou Zenibou, držte nám proto palce, aby byla naše cesta úspěšná. Určitě vám dáme vědět, jak to dopadlo!
Zatím se mějte pěkně, brzy se ozveme s dalšími zprávami.

Z čeřínské louky za všechny vedoucí i děti zdraví
Šípek alias Himicu