Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[16.07.2008] Slunce zase v táboře    (první běh)
Zdravím všechny do Prahy,
hlásím se Vám uprostřed krásné, slunečné středy z tábora pod Čeřínem. Tábor se pomalu chystá na finiš, zítra nás čeká toužebně očekávaný den s Olympiádou, poutí a diskotékou a v pátek večer pak slavnostní závěrečný táborák. Tábor i všechny děti jsou v pořádku, i když zdravotní stav již trochu odráží ty více než dva týdny co jsme tady a také nepřízeň počasí minulých dnů. Máme několik drobných nachlazení a také pár zažívacích potíží; bohužel také došlo k úrazu při jedné oddílové hře (zlomenina nad kotníkem). Nicméně i tato tábornice se rozhodla po konzultaci s rodiči na táboře za každou cenu zůstat, snad je to znamení toho, že se dětem na táboře líbí a mají se fajn.

V pondělí byl program po oddílech a navečer jsme rozmístili všechny artefakty, některé z nich (zmizelé a znovunalezené artefakty některých měsíců) na poopravené pozice. V očekávání nočního přesunu uléhal celý tábor v pondělí večer spát. K přesunu v noci opravdu došlo, kolem tábora se chvíli po půlnoci opět začaly ozývat strašné rány, sirény, zvuky hromů a podivné záblesky a světelné efekty. Děti už to příliš nevzrušovalo, nicméně ti táborníci, kteří vstali, našli na svých stanech kovové medailony, neklamné znamení že jsme se vrátili do naší doby (ostatní je našli až ráno po budíčku). Poprvé od prvního přesunu se také ráno nenašly žádné časoprostorové anomálie, tedy další neklamný znak, že se tentokráte přesun podařil.

V úterý se jinak tábor probudil po několika dnech do slunečného počasí a to vydrželo až do teď. Ne že by panovala nějaká vedra, ale je hezky a hlavně neprší, dají se sušit věci. Včerejší dopoledne bylo ještě oddílové, na odpoledne jsme ale chtěli trochu narušit stereotyp posledních dnů a proto jsme dětem připravili velké hry pro vyrovnané týmy – družiny. Po poledním klidu jsme z řad nejstarších dětí vybrali 4 nejzkušenější táborníky – kapitány – a ti si pak ze zbývajících dětí vybrali a utvořili své týmy po 11ti dětech. Potom jsme se přesunuli do lesa za skauty a sehráli dvě kola populární hry „pašeráci“. Dnes odpoledne budeme ještě pokračovat a na louce za táborem si zahrajeme velkou družinovou hru „džungle“. Nejúspěšnější skupina v součtu všech her pak bude na večerním nástupu odměněna. Teď, tedy chvíli před středečním obědem, probíhá v táboře velká mycí akce, kontrolují a myjí se důkladně a hromadně všechny jídelní potřeby všech dětí. Odpoledne proběhne již zmíněná džungle a po zbytek odpoledne se budou děti snažit uvařit něco dobrého podle dávných Máyských receptů, které nám v táboře z doby, kdy jsme ještě byli u Máyů, zůstaly. Večeře pak bude vyloženě slavností, neboť jsme se rozhodli že náš úspěšný návrat do naší doby oslavíme „hostinou“ – děti si na ranním nástupu řekly, co by jim udělalo největší radost (samozřejmě nejčastěji padalo palačinky se zmrzlinou, smažený sýr s hranolky, pizza atp.:-) ) a uvidíme, co jim táborový hospodář Bozďa nakonec společně s kuchyní dopřeje. Ale určitě to bude stát za to! Večer a noc pak čeká 3. oddíl v tee-pee…

Zdravím z Čerína všechny rodiče a vyřizuji pozdravy dětí, že už se moc těší domů!