Zprávy z tábora
Dnes je pátek 22. února 2019
stránky KOLTu

[12.07.2008] Poslední sobotní večer    (první běh)
Lukmen zdraví rodiče zase z tábora :-),
píšu Vám v noci ze soboty na neděli. Dnes na večerním nástupu mohlo poprvé zaznít ono populární "Vítám Vás na POSLEDNÍM večerním sobotním nástupu", tedy neklamné znamení toho, že se nám tábor překlápí do své poslední třetiny a že se tedy tak jako tak pomalu blíží konec... Všichni pod Čeřínem se máme dobře, dnes jsme přivezli jednu tábornici z nemocnice (podezření na mononukleózu, které se nepotvrdilo) a jsme tedy opět všichni v táboře a zdraví.

Včera, tedy v pátek, se oddíly vracely z dvojdenního puťáku. Počasí, hlavně v pátek (tropická vedra) všem ohromně přálo a nově nalezená místa noclehu se všem moc líbila. Cestou zpět narazily 1., 2. a nakonec i 5. oddíl nedaleko Rožmberka na hledané shromaždiště, tedy místo označené cedulí s tajuplným kódem, který děti znaly z novin nalezených v kufříku lidí z budoucnosti. Máme tedy místo, kde by měl být náš 15. artefakt!! Bohužel je shromaždiště velmi silně hlídané, takže se s informací o jeho místě oddíly vrátily do tábora, abychom se poradili o dalším postupu.

Dnes, v sobotu, probíhal dopoledne program po oddílech. Odpoledne jsme se na speciálním nástupu po poledním klidu rozloučili s naším prvním předčasně odjíždějícím táborníkem Hugem a potom jsme se rozhodli, že se za setmění pokusíme všichni vyrazit na shromaždiště (samozřejmě vyzbrojeni zbytky ledu z mrazáku) a získat potřebný artefakt. Proto byl odpolední program více méně „čekací“, všechny děti hrály najednou populární ruskou schovku přímo na táborové louce. Bohužel, zhruba v době kdy jsme se chtěli začít chystat k odchodu, se přihnala nad Čeřín silná bouřka, která nám naše plány na večer a noc zhatila. V takovémhle počasí se rozhodně vyrazit nedalo! Takže po večeři a nástupu byl volný večer, většina dětí se postupem doby sešla v jídelně, kde jsme společně s Fifíkem hráli na kytary a děti nás vydatně povzbudily zpěvem. Bylo to moc příjemné zpívání!!

Na zítřek samozřejmě plánujeme opakování dnešního večerního pokusu o získání 15. artefaktu ze shromaždiště. Uvidíme, zda nám bude počasí více nakloněno než dnes. Zbytek dne budou mít pro sebe oddíly; děti budou jistě pokračovat ve získávání zkoušek.

Z vedoucovského stanu alias Bažiny zdraví všechny rodiče

Lukmen