Zprávy z tábora
Dnes je pátek 22. února 2019
stránky KOLTu

[27.02.2008] Po návratu z bazénu    (druhý běh)
Hlásíme se opět z chaty VKUS, je středa těsně před večeří, před chvilkou jsme se vrátili z Trutnova. Co se stalo na ZDT od pondělního večera, kdy jsem Vám psal naposledy? V úterý dopoledne jsme byli s dětmi lyžovat a jak se nakonec ukázalo, bylo to - pokud se nestane zázrak - oprvdu naposledy. Lepší lyžaři byli na Portáškách, zbytek společně s bobaři vyrazil tradičně na Pěnkavčí vrch. Stav sjezdovek už byl opravdu dost zoufalý a tak tak, ale děti si chtěly užít možnost lyžování a tak jsme jim nebránili. Nicméně trvalé teploty nad nulou spojené někdy i s přímým sluníčkem udělaly své.. Po tradičně výborném obědě a poledním klidu jsme připravili dětem odpolední turnaj v hokojeji na terase. Připravili jsme skvělé mantinely a dokonce i umělé osvětlení poblíž obou branek. Letos máme zaplaťbůh s sebou dostatek hokejek, takže vyhecovaným zápasům nic nebránilo. Děti hrály malý turnaj mezi družinkami každý s každým, vítězný tým pak navíc mohl vyzvat v prestižním zápase tým vedoucích. Myslím, že jsme se všichni dobře bavili. Výsledky turnaje se navíc samozřejmě započetly i do celotáborové hry. Od 20 hodin následoval tradiční herní večer, uvedený nejprve scénkou loutkového divadla, aneb dalším úryvkem putování populárního "HáHáčka" alias Hloupého Honzy za princeznou. Děti si zahrály tři hry mezi družinkami, výsledky se spočetly a příslušný počet získaných bodů si družinky hned také odtrhaly na svých kalendářích. Kromě úkolů (např. "všichni povinně do přeskáčů") na některé vyšla i odměna, zvítězila přitom na celé čáře velká láhev cocacoly :-)

Dnes (ve středu) byl na programu odpočinkový den, tedy celodenní výlet autobusem do Trutnova. Tam měly děti rozchod, možnost si něco koupit a poté šli všichni hromadně na hodinku a půl do bazénu. Na cestu dostaly děti belíček s jídlem, ale protože nad Ejčino vaření není, v této chvíli se všichni netrpělivě vrhaji na večeři. Následovat bude osobní volno a protože zaplať bůh jediným nemocným na chatě je vedoucí Bozďa, který měl shodou okolností právě ndes mít herní večer a sénku na divadle, pro dnešek asi divadlo odložíme a uděláme dětem svým způsobem odpočinkový večer v herně - společenské hry a možná promítání pohádek.

Na lyže se už rozhodně nechystáme. Proto budeme zítra dopoledne i odpoledne hrát družinkové hry, ať už uvnitř chaty, nebo venku. Uvidíme podle počasí. Určitě také dojde na další díl příběhu o HH :-)

Pozdravujeme všechny rodiče do Prahy s tou hlavní zprávou: VŠICHNI JSME V POŘÁDKU A MÁME SE FAJN!!

Lukmen