Zprávy z tábora
Dnes je neděle 20. ledna 2019
stránky KOLTu

[23.02.2007] Za pár hodin jedeme domů!    (druhý běh)
Zdravím rodiče z chaty VKUS chvíli před poslední večerkou na táboře. Včera jsem se odmlčel a proto Vám dlužím popis posledních dvou dnů. Včera, tedy ve čtvrtek, jsme měli "klasické" dopoledne, tedy lyžování (1.+2. družstvo na Pěnkavčím vrchu, 3. družstvo v lyžařské škole dole u lanovky, bobaři na sjezdovce vedle chaty). Bohužel, počasí nám ani včera, ani dnes moc nepřálo, stále jsme se nedočkali sněžení a teploty přes den nad nulou decimují před očima souvislé vrstvy sněhu na sjezdovkách. Z tohoto důvodu jsme včera už nešli ani na noční lyžování, ač jsme to měli v úmyslu, a místo toho byla večer diskotéka. Ještě předtím, odpoledne, jsme zařadili dalšího a posledního Večerníčka, tentokráte mezi dětmi velmi populární díl "Teletubbies" v režii Vikiho a Dana. I když jsme měli samozřejmě připravený dabing, dá se říci, že skoro celý díl si samy oddabovaly děti, evidentně ho všechny v dětství viděly :-). Následovaly hry po družinkách, což bylo shánění oblečení určité barvy, nošení předmětů od určitého písmena a konečně velmi hezká hra - paměťová a hmatová hra s věží z plastových kostek. Večer byla již zmíněná diskotéka, doplněná pár soutěžemi pro skupinky (poznávání osob v hudebním klipu, poznávání znělek pořadů). Diskotéka se líbila a pro ty nejstarší končila až o půlnoci.

Dnes jsme měli dopoledne naplněné Olympiádou, neboli sportovním zápolením všech dětí. Soutěžily ve slalomu (dvě kola na sjezdovce vedle chaty), ve skoku na lyžích a konečně ve střelbě míčku hokejkou do branky. Děti byly přitom rozdělené do třech kategorií. Odpoledne a podvečer jsme pak už věnovali čistě balení a úklidu, přeci jen zítra jedeme hodně brzy a vstávat i tak budeme už v 7 hodin! Po večeři jsme děti sezvali na terasu, kde proběhlo slavnostní vyhodnocení Olympiády (nejlepší sportovci dostali medaily, diplom a sladkou odměnu), celotáborové "Večerníčkové" hry (výsledky z Olympiády byly současně tím posledním, co sedo hry započítávalo) a také bodování úklidu. Po předání všech diplomů a odměn v podstatě celý tábor zakončil slavnostní ohňostroj.

Zítra bychom měli odjíždět z Úpy autobusem v deset hodin, možná chvíli poté, až naložíme všechny věci. V Praze bychom tak měli být někdy po poledni, cca o půl jedné.

Posílám poslední pozdravy rodičům z letošního ZDT, myslím, že se tábor vydařil a že jsme byli všichni fajn parta. Těšíme se na Vaše děti v létě v Čeříně!

Lukmen