Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 21. ledna 2019
stránky KOLTu

[13.02.2006] První zpráva    (druhý běh)
Milí rodiče,
tábor v Úpě na chatě Vkus probíhá v pohodě. Jsou zde skvělé sněhové podmínky, takže se samozřejmě věnujeme hlavně lyžování.

V sobotu večer jsme se společně s dětmi seznamovali a hráli několik her s touto tematikou v jídelně. V neděli dopoledne proběhlo rozřazení všech lyžařů do družstev podle výkonnosti a hned jsme na svahu vedle chaty (Poma) začali s lyžováním a výcvikem. Odpoledne byla bohužel Poma rozbitá a proto jsme zařadili náhradní program, sněhové radovánky všeho druhu u chaty. Děti se rozdělily do 4 skupin, ve kterých budou po dobu celého tábora soutěžit ve velké hře, a prvním testem jejich schopností bylo právě včerejší odpoledne, kdy skupinky stavěly sněhové hrady. Potom byla volná zábava, velká koulovací bitva, bobování atd. Večer potom proběhla první část celotáborové hry "A je to", kterou uvedla první večerní scénka známých postaviček Pata a Mata, kteří tentokráte - v podání Vládi a Lukmena - stavěli stan. Myslím, že se všichni nármaně pobavili! Skupinky dětí následně soupeřily ve skládání puzzle, stavbě legových staveb a nakonec ve stavbě bunkrů na pokojích. Dnes, tedy v pondělí dopoledne, jsme se všichni přesunuli na hlavní sjezdovku na Portáškách a tam jsme lyžovali: 1. a 2. družstvo na velkém vleku, 3. družstvo u malého lana na svahu lyžařské školy. Myslím, že si všichni přišli na své!

Dnes odpoledne zřejmě zařadíme večerní lyžování, následované po večeři dalším večerem se scénkou Pata a Mata a hrami pro skupinky. Zítra máme v plánu odpočinkový den, chceme s dětmi jet na bazén do Trutnova.

Stav celé výpravy je pohodový, nemáme žádné zdravotní problémy a myslím, že se nám všem tábor líbí.

Od výborného oběda (sekaná s bramborem) na chatě Vkus zdraví všechny rodiče
Lukmen