Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[20.03.2022] Na cestě z Bludiště domů    (druhý běh)
Zdravím rodiče z cesty z tábora domů, autobus s dětmi má malou zastávku a já využívám příležitosti napsat z auta pár posledních řádků.

Včerejší den - pátek - proběhl téměř přesně, jak jsme ho plánovali. Olympiáda měla dvě kola slalomu na Kostelní (fialové) sjezdovce - první hodně technicky a zatočený, druhý spíše ve stylu Super G. Děti byly rozděleny podle věku do 3 kategorii a všechny kromě dvou marodů Olympiádu úspěšně absolvovaly. Třetí disciplínou byl skok do dálky v preskáčích, který proběhl během pauzy na svačinu. Děti si disciplíny užily! Zbytek dopoledne jsme věnovali poslednímu lyžování, bylo hezké slunečné počasí, také docela teplo, čemuž odpovídala kvalita sněhu - s přibývajícím časem byl sníh už hodně mokrý a těžký. Myslím, že nás letošní tábor končí v tu správnou chvíli… :o)

Po obědě a poledním klidu jsme s dětmi zabalili kompletní sněhovou výbavu a potom nastalo očekávané vyhodnocení úklidu, rozcviček, Olympiády a nakonec i celé hry Bludiště. Úspěšní olympionici dostali diplomy a medaile a zlatí medailisti kromě toho přispěly své škole jedním bludišťákem. A to byly úplně poslední body, které bylo možné v letošní hře získat. Konečně pořadí týmu alias škol bylo: 4. Okurky (zelení), 3. Černá díra Brno (modří), 2. KJHUL (růžoví) a vítězi se stylem start cíl stal žlutý tým 2 brady. Bravo!

Po vyhlášení a svačině jsme naposledy jídelnu aka hernu přestavěli na kino a zbytek podvečera zabralo promítání filmu pro děti. Zatímco spíš menší děti se dívaly, starší děti se kromě balení vrhly taky do sprch a začalo zkrášování na večerní program. Tím byla diskotéka v režii dua Tom + Jarry, ovšem taková, jakou jsme nikdy na žádném našem táboře co do vybavení nezažili (!!) – dýdžej Jarry alias Ještěrka se totiž hraní věnoval dřív profesionálně a proto přivezl opravdu profi vybavení – a to nejen zvuk, ale i laserová světla a efekty a samozřejmě i umělou mlhu. To, co zažila jídelna v Albrechticích v březnu 2022, by nám mohly směle závidět i mnohem větší hudební produkce! :o) Děti byly nadšené a ty nejstarší jsme museli zahnat do postelí někdy po 1 hodině v noci…

Sobotní dopoledne bylo tradičně hektické a věnované samozřejmě hlavně balení a úklidu. Nejen děti, ale i my dospělí jsme měli spoustu práce zabalit a naložit všechnu výbavu, rekvizity a pomůcky, které jsme na táboře měli s sebou. Autobus s dětmi vyrážel z parkoviště v Albrechticích chvilku po 11. hodině a přesně ve 13 hodin zastavil na Černém mostě. No a dál už to znáte.

Myslím, že se letošní tábor nadmíru vydařil. Svědčí o tom pochvalné hlasy dětí, dobrý pocit dospěláků a také příznivé reakce některých rodičů, se kterými jsem se krátce bavil před příjezdem busu v Praze. Na Bludiště 2022 budeme dlouho vzpomínat!

A kdo že se o Vaše děti na letošním zimáku 1. běhové party KOLTu staral?
• Evička a Johnny (s vydatnou pomocí návštěvníka Pábla v závěru tábora) měli na povel kuchyni a vařili opravdu úžasně a vydatně
• o zdravotní stav dětí se staral Honza aka Brácha, jinak byl ale samozřejmě také vydatným lyžařským a běžkařským instruktorem
• Kája poctivě pomáhala v kuchyni, lyžovala s dětmi, byla pilnou nástěnkářkou a kromě toho měla na starost malého Maťocha a občas i Šímu
• Dádí, Jerry, Terka, Tomáš, Klárka a Vlastík měli na starost lyžování dětí a spoustu dalších věcí okolo (mj. vedoucí pokojů, etapy Bludiště, peníze dětí, Olympiáda, diskotéka, večerní čtení pohádek…)
• …no a Lukmen to celé vedl :o)

Už teď se nám stýská... díky všem rodičům za podporu a ahoj za rok!