Zprávy z tábora
Dnes je neděle 26. května 2019
stránky KOLTu

[16.02.2018] Olympijský den    (druhý běh)
Zdravím opět rodiče z Albrechtic, kde ve strhujícím tempu pomalu končí letošní zimní tábor 1B KOLTí party!

Máme se všichni skvěle, nemáme žádné nemoci ani úrazy a právě v těchto chvílích probíhá Olympiáda, letos přímo na měřené slalomové trati na červené sjezdovce Tanvaldského Špičáku! Děti soutěží ve 3 kategoriích (podle věku) ve slalomu a sjezdu a na třetí disciplínu se pak před obědem přesunou k chatě, kde bude soutěž v bobskoku (na trati a skokánku, které perfektně v úterý vybudoval Bozďa s partou dětí). A na tuhle třetí olympijskou disciplínu se k lyžařům přidá i naše trio bobařek :-)

Jak jsem už napsal, tábor je letos opravdu nabitý a někdy máme s ostatními vedoucími skoro až obavu, abychom všechen program stihli. V minulé zprávě jsem psal o chystaném výletu do Liberce na bazén - tenhle výlet vláčkem a pak po svých se povedl a zabral skoro celou středu. Večer pak proběhly LEGO hry. Včera (ve čtvrtek) se dopoledne lyžovalo, i když několik dětí se vrátilo do chaty o trochu dřív, přeci jen je už znát únava a možná trochu i přesycení lyžemi. Jinak počasí máme po celý týden parádní, mrzne (rekord byl -12°C ve středu ráno) a občas lehce připadne bílý prašan. I díky tomu budou moci dnes lyžaři při návratu z Olympiády sjet na lyžích / snowboardech až k chatě - pohoda :-)

Ve čtvrtek o poledním klidu jsme pro děti v jídelně připravili druhou LEGO dílnu, tentokráte z převážně TECHNICS kostek. Výtvory byly opět úžasné a po právu jsme ty nejlepší odměnili diplomy a sladkou odměnou. Odpoledne pak proběhlo LEGO herní odpoledne (náhrada za úterý), zkombinované s populárním turnajem v hokeji - naše "ledová" aréna v bazénu, doplněná umělým osvětlením, byla opravdu parádní a zápasy měly velký náboj, umocněný neustávajícím fanděním dětí, které právě nehrály. Paráda! Po večeři a osobním volnu pak proběhl poslední herní večer ve znamení LEGO her.

Dnes (pátek) je tedy dopoledne Olympiáda, odpoledne proběhne její vyhodnocení + vyhodnocení úklidu a tím děti získají poslední LEGO kostky pro své týmy. Následovat bude velké finále alias stavby co největších věží z kostek, které jednotlivé týmy za celý týden nashromáždily. Až výška téhle stavby rozhodne definitivně o konečném pořadí jednotlivých týmů v celotáborovce. No a navečer budeme uklízet, balit a chystat se na poslední bod programu - večerní diskotéku...

Všechny rodiče s úsměvem z dětské radosti zdraví Lukmen

P.S. Já bohužel musím dnes po poledním klidu spolu se čtveřicí nejstarších dětí (shodou okolností kapitánů družinek) odjet do Prahy na maturitní ples :-( Nedá se nic dělat. Vše je ale naplánované tak, abychom stihli vyvrcholení celotáborovky. No a konec tábora za mě "odřídí" můj zástupce Vláďa-Vlasta, takže vše proběhne určitě na 100% :-) :-)