Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 21. ledna 2019
stránky KOLTu

[12.03.2016] Lukmenův ZDT skončil...    (druhý běh)
Vážení rodiče, píši Vám již z domova, náš letošní zimák je definitivně za námi.

Program konce tábora byl přesně takový, jaký jsem avizoval včera. Dopolední Olympiáda na červené sjezdovce se povedla, děti prokázaly ve slalomu a sjezdu, jak se za týden zdokonalily na lyžích či snowboardech. Soutěžilo se ve třech smíšených kategoriích podle věku a odměny za Olympiádu byly opravdu skvostné - nádherné tematické Mimoní Olympijské medaile, diplomy a samozřejmě nějaká ta sladká odměna.

Vyhodnocení Olympiády přišlo na řadu během slavnostního závěrečného "ceremoniálu" po poledňáku hned po vyhodnocení úklidu, které provedla Helča. Největší prasátka byl pokoj malých kluků číslo 5, naopak vzorný úklid měly po dobu celého tábora nejstarší holky na pokoji č.7. Na závěr vyhodnocení přišla na řadu celotáborovka alias Mimoňové. Skupinky se nakonec umístily v pořadí 1. B-Tým, 2. Digimoni, 3. Žlutý kanonýři a 4. Banani. Všechny skupinky byly bohatě odměněny, ta vůbec nejlepší dostala navrch krásný Mimoní dort, který upekla Ivana. Děti si samozřejmě mohly sníst banánky z trsů, o které po celý týden soutěžily a na úplný závěr jsme pro každého přichystali drobný upomínkový předmět s Mimoní tematikou.

Zhruba v osm večer začala diskotéka, které byla zpestřená soutěží o podlézání koštěte a za hluboké tmy kolem půl desáté jsme všechny děti na chvilku vyhnali ven před chatu, kde Vláďa odpálil krásný ohňostroj. Závěr tábora se vydařil, stejně jako jeho celý průběh. Dnes ráno jsme vstávali až v 9 hodin a v 11 jsme už seděli v autobuse směr Praha.

A kdo že se o Vaše děti staral? V rolích dospělých Mimoňů to byli kuchařská dvojice Ivana s Evženem, v rolích padouchů pak Lukmen alias Fantomas (hlavní vedoucí), Helča alias Grunhylda (zdravotnice), Vláďa (Vlasta) alias Usáma (zástupce hlavase), Bozďa alias Storm Trooper (hlavní lyžařský instruktor), Dádí alias Kazisvět, Terka alias Medůza a Klárka alias Gargamel. Kromě nich nám na táboře pomáhali další návštěvy - Martin, Johnny, Martina, Kája (s malým Máťou) a Karolína.

Myslím, že se nám letošní zimák opravdu povedl. I když už bylo předjaří, každý den kromě neděle jsme lyžovali, neměli jsme žádné zranění ani nemoc a program tábora jsme bezezbytku naplnili. Co víc si přát?

S úsměvem zdraví naposledy Lukmen