Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 21. ledna 2019
stránky KOLTu

[09.08.2015] Závěrečná zpráva ze Středozemě    (třetí běh)
V úterý 4.8. jsme se ráno vydali na výlet do nedalekého města, krom jiných zajímavých míst (největší zájem byl pochopitelně o obchody) jsme navštivili i Ortank, kam jsme si šli k Sarumanovi pro radu. Cestou zpět nás trochu zarazil skřet Uruk-hai, který měl štít se Sarumanovým symbolem. Něco je špatně.
Po návratu Gandalf s Aragornem stále řešili, jestli je Saruman zlý, když přišel Gimli s Legolasem a přinesli helmu a štít skřeta, kterého našli a zabili. Není pochyb, Saruman zradil a je zlý.
Aby toho nebylo málo, tak během kecáčku zmizely prsteny, které děti strážily. Naštěstí se ukázalo, že za tím stojí Glum, kterého jsme nalezli u naší vany a který byl ochoten nám prsteny za písničku od každé družinky vrátit.
Ve středu dopoledne jsme sháněli a dávali dohromady lektvary a velké zaklínadlo na zničení Sauronova prstenu, který se nám podařilo dát dohromady a jehož zničení oslabí Sauronovu moc. Po odpoledních zájmových kroužcích jsme se všichni společně vydali na Horu osudu, kde jsme společnými silami prsten zničili.
Zlo s odpovědí neotálelo a ještě v noci tábor navštívili skřeti, které jsme ovšem úspěšně zahnali.
Ve čtvrtek dopoledne jsme doplňovali zásoby dřeva a odpoledne jsme se postupně všichni umyli. Večer jsme měli nemilou návštěvu, do tábora přišel Sauron se Sarumanem a svými pomocníky Nazgûlem a Urukem. Sauron nám pohrozil pomstou za zničení prstenu a vyhlásil nám válku.
V pátek jsme se tedy vydali po jednotlivých městech Středozemě a ve velké závěrečné etapě sháněli vybavení a proviant na válku se Sauronem. Jako správní vojáci jsme se před sobotní bitvou řádně posilnili a pobavili na večerní diskotéce.
V sobotu dopoledne jsme se po skřetích stopách vydali k Sauronově věži, kde jsme svedli lítý boj se skřety, který vyvrcholil soubojem mezi Sauronem a Gandalfem, který nakonec za bouřlivé podpory šťastně zvítězil. Pak už bylo lehké pobít zbytek jeho pomocníků a v prázdné věži najít zaklínadlo pro návrat zpět. Zlo bylo zničeno a my se můžeme vrátit.
Při večerním ohni jsme po vyhlášení pořadí družin společně několikrát pronesli zaklínadlo a vrátili se zpět do současnosti. Pak jsme ještě táborníkům rozdali stupně lesní moudrosti a šli spát, abychom se připravili na zpáteční cestu do Prahy.
Přes drobné technické problémy a skoro dvouhodinové zpoždění nakonec malí táborníci v neděli odpoledne v pořádku dorazili do Prahy.

Děkujeme všem za krásných 16 dní v Čeříně a za rok nashledanou.

Vojtěch « Vojta » Telupil - Hlavas - Gandalf
Alžběta « Bětka » Baudyšová - Zástupce hlavase, oddílák - Frodo Pytlík
Kristýna « Týna » Najmanová - Programová vedoucí - Galadriel
Jiří « Djibut » Schwarz - Hospodář, nákupčí, řidič -
Petra « Péťa » Kučerová - Zdravotnice -
Marietta Skálová - Šéfkuchařka - Růža Chaloupková
Pavel Prajsler - Závozník, kráječ, nákupčí - Sam Křepelka
Dan Kunc - Kráječ, topič - Legolas
Milan Řehoř - Kráječ, topič - Pipin
Lucie « LuDra » Drtinová - Oddílák - Faramira
Martin « DJ » Slavík - Zástupce oddíláka - Smíšek
Jana « Jančí » Holečková - Oddílák - Arwen
Jindřiška « Jindra » Srnská - Zástupce oddíláka - Lúthien
Jirka « Johnny » Polák - Zástupce oddíláka
Kateřina « Kačka » Suchanová - Oddílák - Varda
Jan « Zelí » Zelingr - Zástupce oddíláka - Thorin Pavéza
Lucie « Lu » Bezděková - Zástupce oddíláka - Dior
Lukáš Klát - Zástupce oddíláka - Aragorn

Eliška Srnská - Oddílák - Éowyn
Petra « Ovečka » Petrašová - Oddílák - Entka Fimbrethil
Jan « Rumák » Petraš - Oddílák - Ent Stromovous/Gimli
Lucie « Strakovka » Kašpárková - Oddílák - Tauriel