Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[21.07.2015] Tábor v Čeříne se má náramně!!    (první běh)
Zdravím rodiče z Prahy,
vzhledem k tomu, že hlavas Kh! má spoustu práce s publikováním druhého (nějak se ho nedaří protlačit na 1B web...) a psaním třetího (právě v těchto okamžicích vzniká) Menhiru, s dovolením jej zastoupím a podám alespoň pár čerstvých infomrací z Čeřína, kde jsem byl na víkendové návštěvě.

Tábor je v pořádku, všechny děti jsou OK (s výjimkou výjimečných krátkých epizod únavy a nevolnosti, zřejmě z přejhřátí a veder - nic vážného) a program se vesele sune vpřed dle harmonogramu! :-)

V pátek večer proběhl oheň, kde byly skládány reparáty Lesní Maturity - všechny 3 se na druhý pokus povedly! Sobotní ráno začalo netradičně - hned po budíčku jsme praktikantky Terku a Klárku za všeobecného jásotu zanesli do vany, jelikož právě ten den slavili 18. narozeniny a to si tedy žádalo něco výjimečného!! Dopoledne pak proběhla velmi hezká Galská Olympiáda, v táboře samozřejmě hořel olympijský oheň, vlála vlajka atd. Odpoledne šly všechny oddíly k vodě, protože vedro bylo opravdu úmorné, a teprve v podvečer byla dokončena Olympiáda poslední disciplínou - štafetovým během vesniček. Byla to vyhecovaná a skvělá zábava jak pro sportovce, tak pro početné publikum (do víkend dorazlia do Čeřína spousta návštěv z řad dospělých kamarádů a příznivců 1B party...). Nejúspěšnější sportovci jendotlivých kategorií dostali nádherné diplomy a hlavně překrásné, ručně vyráběné keramické medaile, kterými se jistě rádi doma rodičům po návratu z tábora pochlubí :-) Celý den pak završila dlouho toužebně očekávaná diskotéka, během níž Lukmen také vyhodnotil slibovanou soutěž ve vyřezávání lodiček, popř. stavbě vodních mlýnků. Zatímco lodiček se sešlo 8 a ty nejkrásnější vyrobily holky (!), mlýnek se nepokusil bohužel vyrobit nikdo, ale nevadí, snad můj mlýnek, kerý jsme narychlo v potoce postavil, bude přece jen inspirovat šikovné kluky a holky...? :-)

V neděli dopoledne proběhla další soutěž galských vesniček alias etapa celotáborovky, nazvaná Průchod arénou. Na motivy filmu o Asterixovi a Obelixovi musely vesničky projít nepřátelskou arénou, v níž jim římané pro své škodolibé pobavení připravili rozmanitá nepříjemná překvapení alias "humus úkoly". Jen pokud se dětem podařilo úkoly splnit (a to tak, že každý úkol musel plnit někdo jiný z vesničky, aby si skutečně všechny děti "sáhly na dno" a zapojili se do úsilí celého týmu), získaly klíče od tajného hesla, které jediné mohlo probudit Obeluse z oblouznění a proměnit ho zpět v silného Obelixe, který děti zachránil. Úkoly opravdu stály za to - děti musely hledat klíč v ledové vodě (vana), mezi hnusnými slizskými šneky, nesměly se bát malých myší, stejně jako odporných velkých moučných červů. Jeden klíč střežil úhoř (a děti uvěřily, že elektrický - opravdu se ho bály...), jiný byl potopený na dně zvratkobedny (mezi vyhozenými zbytky jídel) a bylo nutné ho vylovit. Jiný klíč bylo potřeba získlat kutálením míčku nosem po humus prkně, omatlaném vším možným kořením, další byl vydán pouze po vypití panáka octa. A konečně poslední, asi ten nejveselejší, bylo možné získat pouze tak, že se dotyčné dítě nejdřív vyválelo v blátě a poté ještě v seně. Myslím, že jak římané, tak i děti si tyhle těžké zkoušky opravdu užily :-) Ale hlavně - s drobnou výjimkou dvou klíčů ve zvratkobedně, které se prostě utopily a nebyly k nalezení, splnily všechny vesničky všechny úkoly - nikdo nic nevzdal. Bravo!!

V neděli odpoledne se opět vypravily oddíly k vodě, protože louku pod Čeřínem zase spaloval sluneční žár. Během toho jsem už bohužel musel společně s Ejkou - kuchařkou prvního táborového týdne - odjet do Prahy, takže o dalším programu moc nevím. Pouze tolik, že včera (v pondělí) navečer se jednotlivé oddíly vydaly na nocování mimo tábor - pod širým nebem. V těchto chvílích se zřejmě po snídani a čaji z kotlíku vracejí zpět do tábora...

V každém případě se prvoběžci mají skvěle, to je jisté :-)

Všechny rodiče zdraví Lukmen