Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[02.03.2014] ZOH Albrechtvil 2014 skončily...    (druhý běh)
Zdravím všechny rodiče již z Prahy, náš letošní zimní tábor včera skončil a všichni jsme se v pořádku vrátili domů. Přesto bych ještě rád pár slovy přiblížil samotný závěr tábora, abychom měli "kroniku" kompletní...

Olympiáda v pátek dopoledne se povedla - na sjezdovce jsme byli brzy a i když sníh nebyl nic moc (přes noc nemrzlo, takže sníh byl dost těžký), zvládli jsme docela rychle obě alplské disciplíny, tedy sjezd a slalom. Děti byly rozděleny do 4 kategorií podle věku s přihlédnutím k lyžařským schopnostem. Měly jsme tak na sjezdovce družstva MINIMIX (nejmenší), KOBLIHOVÉ (lepší kluci), BUCHTY MAKOVÝ (lepší holky) a BUCHTY TVAROHOVÝ (nejstarší a nejlepší holky). Trochu nás zradilo počasí, narozdíl od předchozích snad všech dnů tábora padla na Špičák oblačnost a mlha, v jednu chvíli jsme dokonce neviděli od startu sjezdu do cíle :-) Přesto se ale vše povedlo, bez jakéhokoliv většího pádu zvládly všechny děti obě disciplíny a zbyly nám ještě asi 2 hodiny na volné ježdění (některé děti se vzhledem k počasí a kvalitě sněhu vrátily ze sjezdovky na chatu dokonce dřív).

Po obědě a poledním klidu byla na řadě třetí a poslední disciplína Olympijských her a tou byl biatlon kolem chaty. Děti běžely po kategoriích (s hromadným startem!) vyznačený okruh, jehož součástí byla i střelnice v bazénu (hod míčky do koše) a jako trestné kolo museli ti, kteří se na střelnici mýlili, oběhnout kolečko kolem bazénu :-) Biatlon byl opravdu zábavný a máme z něj i spoustu foto a video materiálu. Po zbytek odpoledne pak měly děti možnost si ještě jednou zahrát hokej v bazénu a také curling v malé jídelně, ostatní děti si mohly pomalu balit.

Po večeři následovalo slavnostní setkání v jídelně, kde byla rozdáním diplomů, medailí a odměn vyhodnocena jak sportovní Olympiáda jednotlivců, tak v zápětí i celotáborová hra ZOH Abrechtvil 2014. Konečné pořadí národních týmů nakonec bylo 4. Itálie, 3. Brazílie, 2. USA a 1. Norsko. Během ceremoniálu dokonce dorazili za velkého potlesku Renata, Bozďa a Dádí, tedy dospěláci, kteří s námi nemohli být na táboře po celou dobu. Na závěr slavnostního setkání vyhodnotily Renata s Ivanou bodování úklidu na pokojích. :-)

Večer pak byl věnován diskotéce a i když skladba dětí (7 kluků a 16 děvčat) byla dost nevyvážená, naprosto ničemu to nevadilo a pod vedením dýdžeje Cagiho se atmosféra opravdu rozjela, tancovalo se ještě docela dlouho po půlnoci... :-)

V sobotu jsme si mohli dovolit vstávat až v 9 hodin a následné balení, úklid a odjezd proběhlo jako po drátkách. Ve 12 hodin děti nasedly do autobusu a vydaly se směrem na Prahu, čímž letošní tábor skončil...

O Vaše děti se letos v Albrechticích starali Lukmen (hlavní vedoucí), Ivana s Evženem (kuchyně), Renata (zdravotnice), Vlastík, Martina, Fifík, Cagi, Pavel a Domča (vedoucí pokojů a lyžařští "instruktoři") a navíc s námi byly a o děti se všemožně staraly v rolích maminek také Helča (s Aničkou) a Peťa (s Adámkem). Kromě toho s námi aspoň na chvilku na táboře byli a rukou k dílu přispěli Bozďa, Ančí, Dádí a Buvča. Kája, která se také podílela na přípravách tábora a zahrála si i v úvodním olympijském videu, přijet nemohla, protože se jí první den tábora narodila malá budoucí tábornice Ella :-))

Myslím, že se ZDT 2014 opravdu povedl. Alespoň soudě dle potlesku detí při závěrečném loučení. Kéž by i jejich následné vyprávění doma rodičům bylo spokojené a veselé.

Těšíme se na setkání s Vašimi dětmi v létě v Čeříně, nebo zase za rok na zimáku! :-)

Lukmen