Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[13.02.2013] Stoupání na horu    (první běh)
A už se zase hlásíme z hor, v současné době pěkně zasypaných sněhem! Což je paráda! :) Od poslední zprávy jsme si stihli v pondělí pěkně zalyžovat a i mezi nejmenšími došlo k velkým pokrokům v lyžařské technice. Dopoledne jsme hráli venku hry do táborového putování za ořechem, např. hledání jeskynních maleb, honička ve sněhových uličkách a souboj mezi tlupami zvířat.
Večer jsme pak pod velením Sida, Diega a Manyho pokračovali v učení se dovednostem důležitým pro přežití v době ledové - snesení malého pračlověka, hledání cesty bludištěm, a lovení pravěkých zvířat.
V úterý jsme vyrazili do terénu za intenzivního sněžení. Vidina možnosti si něco nakoupit vytáhla naši tlupu na vrchol Žalý poměrně rychle a tam jsme si všichni dopřáli zaslouženou odměnu v podobě dobrot a horkých nápojů. Rozhlednu nemělo bohužel cenu navštěvovat, protože v tu chvíli byl dole stejný výhled jako nahoře.
Po návratu na chatu se programu ujali naši vačičáci a tlupy tak mohli získat další oříšky za poznávání zvířat z pantomimy, ukrajování moučné hory, provlékání záchraného provázku oblečením a výdrží na odlamující se kře.
Na závěr jsme se odebrali do našeho prakina s prapopcornem a shlédli jsme instruktážní film jak přežít na ledové kře všemožná úskalí.
Všichni jsme tu zdraví, spokojení a dobře najedení. Zdravíme všechny naše čtenáře!

pralidé z Benecka