Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[16.07.2012] Odhodlaní v Čeříně!    (první běh)
Zdravím rodiče dětí čeřínského 1. běhu z Prahy, s dovolením trochu rozvedu stručnou první zprávu hlavase Khainethera, kterou psal včera odpoledne z Čeřína. Tou dobou jsem byl v na táboře ještě i já, ale večer jsem se bohužel musel vrátit do Prahy, takže Vám nyní píšu už z domova.

Tábor začal bez problémů, cesta, na jejímž startu přivítal v autobuse na Roztylech děti poslední vítěz naší reality show "Odhodlaní" otec Furat alias Fantomas, proběhla bez potíží, stejně jako ubytování dětí a seznámení s táborem a jeho nejbližším okolím. I když je počasí velmi nevyzpytatelné a vskutku aprílové (stále a rychle se mění - chvíli prší, chvíli svítí sluníčko), přesto - anebo možná právě proto - jsme hned první večer připravili a následně zapálili slavnostní uvítací táborák. Během něj jsme dětem rozdali zpěvníky, zazpívali pár písniček ale hlavně - připomněli, co pro nás znamená hnutí Lesní moudrosti, vysvětlili, proč všichni na krku nosíme kožené přívěsky a co znamenají jednotlivé stupně. Pak už jednotliví oddíláci uvítali v řadách svých oddílů nováčky - a že jich letos není málo, na táboře máme celkem 17 "nových tváří"!!

Nedělní ráno bylo trochu speciální. Děti byly sice probuzeny tradičním budíčkem, ale hned po něm se své role ujal režisér alias Dádí se svým amplionem, doprovázený početným filmovýám štábem. Nechyběl producent, kostymérka, maskérka, moderátor, kameraman, střih, catering, zvuk, pomocník režie a další tradiční postavy. Natáčeli jsme děti při běžných ranních činnostech, u koryt při čištění zubů proběhly první rozhovory "na kameru" a děti tak byly vtaženy do děje - nefalšované reality show "Odhodlaní" :-) Dopoledne bylo ještě částečně pracovní, nejstarší oddíl, který měl službu, se věnoval škrábání brambor a zpracování klád do kuchyně, zatímco mladší děti nosily šáší a meziklacky do kuchyně a také do hygieňáku, aby udělaly první větší zásobu dřeva. Po zbytek dopoledne se pak všechny oddíly vydaly mimo tábor hrát hry.

Po poledním klidu se opět "na place" objevil štáb, avšak notně prořídlý - jak se ukázalo, rejžovi chyběli snad úplně všichni pomocníci. Proto byly děti požádány, aby vyrazili po fáborkách jednotlivým členům štábu pomoci. Tím byl odstrartován tradiční rozřazovací závod, během něhož se děti na jednotlivých stanovištích snažily co nejlépe splnit rozmanité úkoly.

Dnes - v pondělí - se dospěláci ještě trochu potýkali s některými nedodělky, nutnými pro pohodvý věh tábora (stavba kurtu a sušáku, oprava lávek atd.). Děti byly mezitím rozděleny do kmenů, v nichž budou následně soutěžit proti sobě v samotné reality show. Kmeny měly za úkol si vyrobit kmenovou hůl alias totem; odpoledne pak bylo věnováno zkouškám a batikování triček. Počasí se po poledňáku umoudřilo a celé odpoledne svítilo nad Čeřínem slunce.

Tolik prozatím od spojky Lukmena. Co je nejdůležitější - všichni v Čeříně jsou v pořádku a mají se na táboře SQĚLE :-) Zdravíme rodiče do Prahy!!