Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[19.02.2012] Po návratu domů    (druhý běh)
Vážení rodiče,
i když tyto řádky píšu až PO návratu ze zimního tábora a ten tedy již patří minulosti, přesto bych se rád pár slovy vrátil k posledním dnům tábora - abychom měli kroniku hezky úplnou :-)

Ani ve čtvrtek nám počasí bohužel nepřálo natolik, abychom se odhodlali s lyžaři do Pece - pro letošek jsme tedy museli tuhle lahůdku oželet. Místo toho jsme dopoledne zařadili hry pro mafiánské rodiny na sněhu u chaty (zdolávání Chilkootského průsmyku a stavbu sněhových věží), během nichž dospěláci znovu a úspěšně odklidili opět zapadanou terasu. To proto, aby mohl být odpoledne sehrán slibovaný turnaj rodin v hokeji - a ten se také náramně vydařil! Škoda jen, že "dream team" neboli výběr vedoucích pak neměl v podobném výběru na straně dětí příliš zdatného soupeře - moc jsme se nezapotili :-) Dlužno podotknout, že víc, než klučičí team v prvním poločase nás přeci jen prověřil výběr děvčat v poločase druhém. Následné vyhodnocení venkovních soutěží u mapy Neapole nepostrádalo napětí a také překvapení, hra byla koncipována tak, že si rodiny mohly navzájem "krást" již zabraná území a tak se situace měnila každou chvíli...

Ve čtvrtek večer jsme zařadili druhé noční lyžování a to se vydařilo opravdu parádně, byly skvělé podmínky a lyžovali jsme až téměř do "zavíračky" ve 21 hodin. Na chatě se mezitím jídelna opět proměnila v kinosál a kdo chtěl, mohl na plátně sledovat Kukyho.

Pátek byl jako již tradičně věnován hlavně Olympiádě. Zatímco trojice traťových komisařů (Martina, Dádí a Cagi) vyrazila s předstihem na sjezdovku Pěnkavčí vrch vytyčovat slalom a stavět skokanský můstek, my ostatní jsme nezměrným úsilím dokázali všechny lyžaře - i ty méně zdatné - dostat na kotvu Hofer a potom s celou skupinou přetraverzovat v poměrně těžkém sněhu (tou dobou bylo už mírně nad nulou) z Portášek na Pěnkavák. Tam proběhla Olympiáda jak se sluší a patří - měli jsme opravdu hezký a dlouhý slalom, skok na můstku a pak ještě sjezd. Zpět na chatu jsme se vraceli až na 3. hodinu.

Po poledním klidu následovalo slavnostní vyhodnocení Olympiády s udílením diplomů, medailí a sladkostí. Páteční odpoledne bylo věnováno balení a úklidu a samozřejmě také přípravám na avizovanou večerní diskotéku Po večeři následovalo slavnostní vyhodnocení všeho (mafiánské celotáborovky, úklidu i soutěže o miss mokrý stůl) a zdá se, že jsme byli až zbytečně štědří - některé sladké odměny zůstali nepovšimnuty na parapetech jídelny až do sobotního rána! Zhruba kolem deváté začala Diskotéka a během ní jsme na chvíli děti pozvali ven na terasu. Určitě nelitovaly - ohňostroj, který pro ně Viki a Vláďa obstarali, byl určitě největší a nejhezčí, jaký jsme na VKUSu měli. Určitě jsme si jej nevychutnali jen my, ale celá Úpa :-)

Sobotní závěr tábora byl víceméně tradiční. Vše zabalit, nanosit na terasu a chodby, poslední rozloučení v jídelně, fasování svačiny na cestu. A pak následoval mravenčí a úmorný výnos všeho na cestu nad chatou a když bylo vše odnošeno a skútry postupně vše odvážely do údolí, vydala se skupina téměř všech na lyžích a prknech k autobusu do údolí. Vzhledem k tomu, že každý vezl na zádech nějaké zavazadlo a že sníh byl opravdu těžký, neobešel se ani tenhle poslední lyžařský zážitek bez několika spíše úsměvných a veselých pádů... A pak už zbývalo jen přezout, naložit vše do vozíku, nasednou do autobusu a těšit se domů za rodiči. No, neměl bych zapomenout, že Vláďa kromě toho ještě musel vyhrabat a vyprostit obě naše osobní auta ze sněhu, pod kterým od středeční kalamity zmizela... :-)

2. běh ZDT 2012 na Portáškách je úspěšně za námi a všichni věříme a doufáme, že na něj budou děti – stejně jako my - rády a dlouho vzpomínat. Za celou spokojenou prvoběhovou partu vedoucích se loučí

Lukmen