Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[01.08.2011] Mokré město, Ankh teče!    (třetí běh)
Po delší odmlce posílám pozdravy z Ank-Morporku. Od posledních novinek se toho hodně událo. Počasí nám moc nepřálo, déšť nás zkrápěl pravidelně a slunce se schovávalo, ale i přesto jsme pilně plnili hlídkové povinnosti.
Konaly se táborové zkoušky, probíhalo mytí a v pátek nás po přípravách navštívil Otec Prasátek a oslavili jsme s ním Prasečnice s dárky a ozdobenými stromky. V sobotu a v neděli jsme se snažili dopátrat, proč mohl slon zmizet, narazili jsme i na různé důvody, žádný z nich však nebyl průkazný. Hledali jsme v Cechu zlodějů ukradené flakónky s drahým überwaldským tukem, naslouchali jsme zvukům Zeměplochy a posléze jsme studovali knihy v knihovně Neviditelné univerzity. V ní jsme se dozvěděli, že informace se možná ukrývají v údolí Mžilu, kam jsme se vypravili. Tam zrovna probíhala jejich tradiční soutěž "Máš na to!", které se zúčastnili i naše hlídky a vybojovaly pěkná místa. Závěr dne zakončila velmi povedená diskotéka.
Neděle byla volnější ve znamení opět mytí, bramborových závodů a také úniku z mžilské pyramidy, kam byli hlídky uvrženy po diskotéce. Zdařile unikly a podařilo se jim zhlédnout stélu, která vyprávěla příběh o Pátém elefantovi.
Doufáme ve slibované lepší počasí, ale i tak si to tu užíváme. Žádné velké zdravotní potíže nás netrápí a tábor probíhá podle plánu.
Zdraví,
Patricij