Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[14.02.2011] Po návratu do Prahy    (první běh)
Vážení rodiče, hlásím se Vám již z Prahy, 1. běh zimního tábora na VKUSu, ze kterého jsme se v sobotu odpoledne vrátili, je už minulostí. Přesto dovolte ještě pár slov ke konci tábora.

Nejdřív musím doplnit informaci, že ve čtvrtek večer dorazil na chatu náš dlouholetý kamarád a kdysi též oddílový vedoucí Bůvíček, který nám vydatně pomohl v závěru tábora… V pátek dopoledne proběhla už zmíněná Olympiáda a i když jsme ji museli uskutečnil uvnitř chaty, i tak si myslím, že se povedla. Naše rozhodnutí bylo správné, venku pršelo až do pozdního odpoledne. Opravdu nepříznivé podmínky venku potvrdil i Vláďa, který jel s Natálkou na kontrolu do nemocnice a cestu zpět na chaty z údolí absolvoval normálně lanovkou a na lyžích. Byť šlo o tuhle jedinou rychlou cestu, na chatu přijel jako vodník!

Po poledním klidu jsme uspořádali velké vyhlášení. Nejprve byli dekorováni a odměněni medailisté jednotlivých kategorií Olympiády (medaile + diplom) a potom už přišlo na řadu vyhodnocení poslední etapy cesty kolem světa, neboli her z Antarktidy. Jejich výsledky, společně s posledním 3-denním přesunem lodí zpět do Londýna, rozhodly o tom, že všechny skupiny kromě Opičáků zvládly svoji cestu za méně než 80 dnů a současně o tom, že skupina Williho Foga byla zbylými třemi skupinami dětí poražena! Radost byla velká a stejnětak byly děti potěšeny sladkými odměnami :-)

Zbytek pátečního odpoledne zabralo promítání posledních 3 dílů animovaného seriálu „Willi Fog na cestě kolem světa“ , aby děti viděly, jak to dopadlo „ve skutečnosti“. Průběžně jsme také už porůznu uklízeli a balili, dospěláci během filmu rozjeli naplno svoji „manufakturu“ na přípravu toastů na večeři a také obložených housek do sobotního balíčku :-)

Páteční večer vyplnila diskotéka. Populární součástí byla záplava světelných tyčinek „lighstick“, díky nimž jsme na parketu vůbec nepotřebovali světlo… Dádí během diskotéky ještě vyhlásil výsledky soutěže v úklidu a po zásluze odměnil nejlepší pokoj (č.10 – Dvojčata, Karol a Mája) speciální bohatou sladkou pizzou dle přání dětí ze začátku tábora. Naopak, největší prasátka (pokoj č. 1 - nejstarší holky) se mohla „těšit“ na úklidové práce během sobotního finiše… Proběhl také již avizovaný ohňostroj, tentokráte opravdu velkorysý a velkolepý - jsem si jist, že se s námi dívala i celá Úpa a možná i z Pece... :-)

V sobotu běželo všechno jako na drátkách, balení i závěrečný úklid pokojů a chaty. Stihli jsme i společnou fotku na terase za krásného slunečného počasí (jaký rozdíl proti pátku!). Rolba sice nepřijela až k oknu, což donutilo nosiče v přeskáčích k trochu větší námaze, ale i tak jsme všechno s menším časovým skluzem zvládli a chvíli před 11. hodinou už všichni sjížděli na hodně namrzlé sjezdovce dolů do údolí k autobusu. Led, který pokryl celou Úpu, trochu znesnadnil nakládku a proto jsme nakonec do Prahy dorazili se skoro hodinovým zpožděním..

Myslím, že i přes ne úplně ideální počasí se letošní zimák hodně povedl, program jsme zvládli tak, jak jsme chtěli a na druhou stranu i když jsme za celý týden neviděli skoro jedinou sněhovou vločku a dva dny nám propršely, užili jsme si nakonec docela hodně i lyžování a hrátky na sněhu. Můj osobní dojem je, že i dětem se tábor opravdu líbil, viz jejich skandovaný spontánní pokřik a potlesk během ohňostroje. Nezbývá, než se těšit na setkání buďto v létě v Čeříně, nebo za rok zase na VKUSu!

Za všechny zúčastněné zdraví všechny rodiče (i děti) a na příští setkání se těší

Lukmen