Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[11.02.2011] Olympijský pátek    (první běh)
Vážení rodiče, zdravím Vás uprostřed pátečního dopoledne. Na VKUSu vše v pořádku, máme se dobře a i marodi se nám průběžně uzdravili z nachlazení. Včera během nočního lyžování jsme měli bohužel menší úraz (pochroumané vazy v koleni), ale i dotyčná lyžařka dorazila ještě večer zpět na chatu z vyšetření a pokračuje s námi až dokonce tábora.

Co se událo na táboře v posledních dnech? Ve středu byla skupina dobrých lyžařů na celý den v Peci a lyžování si náramně pochvalovali. Zbytek tábora byl dopoledne lyžovat na jednodušší sjezdovce na Pěnkavčím vrchu a odpoledne jsme děti zabavili hrami na terase (cvrnkání „plíšků“ apod.). Večer jsme se všichni přesunuli do Ameriky v rámci putování kolem světa a společně s Willi Fogem soutěžili po skupinkách ve vzduchoplavbě, ve stavbě železničního mostu a foukání lodičky po stole.

Ve čtvrtek dopoledne lyžovali všichni lyžaři na Portáškách, dva nejméně zkušené jsme dali do lyžařské školy a po hodinovém výcviku pak dokonce dokázali s pomocí vedoucích sjet portášskou sjezdovku a traverzem přijet s ostatními až na chatu! Po poledním klidu jsme se přesunuli na poslední kontinent - do Antarktidy - a zařadili netradičně hry v rámci putování kolem světa do denního programu. Venku kolem chaty pak skupinky soupeřily mezi sebou a proti skupině Williho Foga ve výstupu a sjezdu průsmyku na kluzácích, v závodech psích spřežení a v přemísťování proviantu alias tenisových míčků. Tím skončila letošní celotáborová hra a všichni s napětím čekáme na oficiální výsledky, které společně s posledním přesunem z Antarktidy zpět do Londýna určí, která skupinka zvládla cestu kolem světa za potřebných 80 dnů a která ne. Včerejším večerním programem pak bylo pro zájemce noční lyžování na sjezdovce Modřín, kterého se zúčastnila téměř přesná polovina dětí. Druhá polovina zůstala na chatě a mohla se dívat na animovaný film o dracích.

Bohužel, dnes (pátek) jsme se probudili do zataženého rána, teplota cca 3°C nad nulou a prší…:-( To nám zhatilo plány poslední lyžování a hlavně na klasickou zimní lyžařskou Olympiádu, kterou jsme měli na dnešek připravenou. Museli jsme tudíž změnit disciplíny na variantu „uvnitř“. Děti proto právě soutěží v jídelně ve střelbě hokejkou na brankáře, na chodbě v překážkovém běhu alias slalomu a ještě je čeká poslední disciplína, skok v přeskáčích na koberci :-) Odpoledne bude víceméně odpočinkové, proběhne slavnostní vyhlášení Olympiády i celotáborové hry, děti si už také budou uklízet a balit a večer je čeká populární diskotéka, vyšperkovaná navíc překvapením – ohňostrojem. A pokud budeme stíhat, promítneme jim ještě během odpoledne pár dílů animovaného seriálu o cestě Williho Foga…

Zítra letošní tábor skončí. Autobus by měl být dole v Úpě přistaven na 11. hodinu, předtím musíme zvládnout vše zabalit, uklidit, naložit do rolby a sejít s věcmi do údolí. Doufáme a věříme, že se počasí aspoň trochu umoudří, neradi bychom opouštěli VKUS za deště. V Praze bychom měli být cca ve 13 hodin. Zdravíme rodiče !!