Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[09.02.2011] Sluncem zalitý VKUS!!    (první běh)
Vážení rodiče, po trochu delší odmlce (problémy s připojení k internetu…) se Vám opět hlásí Lukmen ze VKUSu! Na táboře je vše v pořádku, dnes máme od rána krásné slunečné počasí a právě v tuto dobu je skupina „lepších“ lyžařů na celodenním lyžařském výletu v Peci pod Sněžkou, kde užívají místní vyhlášené lyžařské terény. My se zbytkem dětí (bobaři + méně zkušení lyžaři) jsme byli dopoledne lyžovat na Pěnkavčím vrchu a teď máme polední klid.

Co se na táboře událo od mé poslední zprávy? V neděli odpoledne jsme všichni vyrazili na procházku na nedalekou boudu Jana. Cestou tam i zpět jsme všichni hráli hru „Polibek smrti“ a jsme si jisti, že Vám o ní budou děti po návratu z tábora vyprávět! :-) Zvláště druhé kolo se totiž opravdu povedlo a změnilo se v jednu velkou veselou honičku…:-) Večer pak proběhly 3 prví hry na cestě Williho Foga kolem světa, zasazené do Evropy – golf, slepá degustace a příprava lyžařské výbavy na čas.

V pondělí nám počasí přeci jen trochu přálo a proto všichni lyžaři vyrazili dopoledne lyžovat na Portášky. Skupina bobařů zůstala u chaty a kromě radovánek na svahu jsme soutěžili ve střelbě sněhovými koulemi a také ve výstupu do Aljašského Chilkootského průsmyku. A mezitím jsme také doodklidili zbytky ledu z verandy, abychom odpoledne mohli hrát hokej. Což se také později stalo, na verandě proběhl opoledne již tradiční velký turnaj v hokeji mezi družinkami, zakončený (již za umělého osvětlení :-)) prestižním zápasem dětí proti vedoucím. Pondělní večer pak pokračovala cesta skupinek dětí a Williho Foga kolem světa, tentokráte na Africkém kontinentu. Děti večerem provedl nefalšovaný černoch z rovníkové Afriky a soutěžilo se ve stavbách z písku, hledání divoké šelmy a vymýšlení divošského rytmu.

Vzhledem k vývoji a předpovědi počasí na následující dny jsme se rozhodli změnit původní plány a prohodit úterní a středeční program. Včera (úterý) jsme uskutečnili celodenní výlet do Trutnova s tradiční návštěvou plaveckého bazénu, děti měly také rozchod, myslím, že se den vydařil. Večer se Filli Fog a skupinky dětí přesunuly do Asie a soutěžili ve zručnosti práce s jídelními hůlkami, jízdě na slonech a přiřazování vlajek a názvů zemí k hlavním městům.

Dnes je od rána nádherně a proto jsme zvolili lyžařský program, o kterém jsem Vám už psal. Co se týče zdravotního stavu, máme pár nachlazení, ale zdá se, že se marodi každou chvílí lepší a zítra už se asi opět zapojí do programu úplně všichni.

Souhrnně řečeno, na VKUSu je vše v pořádku, máme se dobře a těšíme se na další program. Zdravíme rodiče!!