Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[28.08.2010] Poseidónovy hry a závěrečný den    (třetí běh)
Tak už se nám to naše táboření pod Olympem nachýlilo ke konci...

V pátek na děti čekaly již avizované Poseidónovy hry v duchu kalokagathie. Dopolední část v táboře se skládala z různých fyzických aktivit, jako např. závod trakařů, hod koštěpem, trojskok, střílení z luku, srážení lahví atd., které děti absolvovaly individuálně.
Po obědě započala část druhá, kdy se družinky rozdělily na čtyři menší týmy a vyrážely do okolí tábora navštěvovat chrámy jednotlivých řeckých bohů a plnily tam různé úkoly - uzle, přenesení ohně, vyplavování předmětu z děravé trubky, vědomostní kvízy, stavění věže ze špalků, přebírání lentilek aj. Odpoledne se zhoršilo počasí, takže část cesty děti absolvovaly v pláštěnkách, ale ani to nezabránilo některým skupinkám, aby z celkového počtu asi 22 chrámů jich stihli navštívit až 18!

Po skončení hry, v jejímž průběhu už naštěstí déšť ustal, jsme se začali připravovat na všemi očekávanou závěrečnou diskotéku. Pomalu se rozjížděla už za světla, ale teprve s nástupem tmy, taneční skupiny vedoucích The Gods, svítících tyčinek a menšího ohňostroje se vše rozjelo naplno a těžko jsme pak děti zaháněli do stanů spát.

Sobota pak už byl závěrečný den se vším, co k tomu patří. Dopoledne jsme doplňovali zásoby dříví a děti se začaly pomalu mýt, abychom je domů vrátili alespoň trochu čisté. Po skončení mytí začala pouť, která i letos slavila velké úspěchy - disciplín bylo přehršel a peníze se daly jak vydělávat, tak utrácet ve stánku či prohrávat v ruletě. Po večeři jsme pak počkali na tmu, aby mohli kapitáni družinek zapálit závěrečný slavnostní oheň.
Při něm se už tradičně zpívalo, četli se poslední dotazy z kecáčku, ale hlavně se předávali vyšší stupně lesní moudrosti těm, kteří si to dle názoru vedoucích zasloužili a samozřejmě se vyhlašovalo celkové pořadí v táborové hře a také která polis si den před tím vydobyla právo zůstat na Atlantidě. Tou skupinkou se staly Mykény, které pak v celkovém bodování obsadily druhé místo, těsne za první Olympií a následovány třetím Korinthem a čtvrtými Athénami. Byla také předána některá další ocenění, a to za bodování pořádku, největšího skokana ve stupních lesní moudrosti a nejúspěšnějšího plnitele táborových zkoušek.

Pak už se noc nachylovala a nás druhý den čekalo těžké a náročné balení sebe i tábora, takže nebylo bohužel možné moc ponocovat. Ještě jsme si u stožáru naposledy zazpívali na dobrou noc Večerku a pak už se šlo letos naposledy v Čeříně spát...