Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 21. ledna 2019
stránky KOLTu

[16.08.2010] První zprávy z Řecka    (třetí běh)
Kaliméra!

Posílám vám po božském poslu Hermovi první zprávy ze starověkého Řecka a z Olympu – máme se dobře, všichni jsme v pořádku a včerejší krupo-bouřka nás díky bohům :) minula.

Po úvodní kratší sobotě, kdy jsme se nastěhovávali, seznamovali se a upravovali si tábor k obrazu svému, jsme v neděli už začali s plnohodnotným programem. Dopoledne si čtyři řecká města Olympia, Mykény, Korinthia a Athény zdobili své štíty a oblečky a vymýšleli pokřiky. Musím říci, že se jim to vše velmi povedlo a na nástupech je radost dívat se na tu krásu. Odpoledne započalo fotbalem, ovšem řádně upraveným – děti hráli po dvojicích a kopat mohli jen s jednou svázanou nohou a nebohý brankář nemohl používat ruce a viděl jen na jedno oko! Všem se to ale velmi líbilo a děti si atmosféru užili jako na opravdovém turnaji.

Poté nás čekala práce, protože na večer byl naplánován slavnostní oheň, takže bylo potřeba ho postavit a zajistit dostatek dříví. Povedlo se, a tak jsme už čekali jen na setmění. Bohové ale pro nás měli připravené Překvapení a to show „Olymp hledá talent“ s muzikou a reflektory, ve které se všichni bohové pod vedením moderátora Área dětem představili. Na konci však zavládlo zděšení, protože bohové si mysleli, že vystupují před publikem složeným z jiných bohů z Jižní Ameriky!! Naštěstí zasáhla Héstiá, bohyně domácí krbu a klidu, a rozlícené bohy uklidnila, takže jsme mohli zapálit oheň usmíření a věnovat se zábavě, předávání našich moudrostí nováčkům a zpěvu písní. V okolí se blýskalo, ale do našeho údolí se žádná bouřka neodvážila.
Pondělí je ve znamení her, závodů a zkoušek, navíc na ranní nástup přinesl rychlý posel Hermes zprávu, že snad dnes navečer dorazí slavná věštkyně a kouzelnice Pýthie, takže se ještě necháme překvapit, co nás čeká…

Jak už jsem psal na začátku, máme se dobře, jsme zdraví, silní a krásní a kuchyně nám plní břicha samými dobrotami. Tábor běží tak, jak má.

Všechny zdraví šéf olympského pantheonu
Zeus