Zprávy z tábora
Dnes je pátek 22. února 2019
stránky KOLTu

[14.07.2009] Sluníčko a vedro    (první běh)
Milí rodiče, hlásím se Vám z táborové louky uprostřed odpoledního vedra. Všechny děti jsou se svými oddíly u vody – buďto u potoka, ve vaně, anebo u Vltavy – a dosytnosti užívají sluníčka a tepla, které konečně dorazilo od včerejška do tábora! Jinak co se týče zdraví, celý tábor je v naprostém pořádku, nemáme žádné úrazy ani nemoci. Skoro až neuvěřitelné a hlavně skvělé! :-)

Jak jsem Vám už psal, v neděli v noci, po celodenním výletu, jsme měli v táboře noční stezku odvahy. Děti vyráželi buďto na její menší verzi (1.+2. oddíl) kousek za mlýn, kam utekl „Pán hřebíků“ a děti od něj musely přinést zpět do tábora hřebík, anebo na plnou delší verzi včetně trochy strašení a lekání, na kterou vyráželi starší děti od malého táboráku. Tam jsme s dětmi zpívali pirátské a jiné písničky a společně s nimi čekali, až na ně přijde řada. Soudě dle ohlasů vedoucích z jednotlivých stanovišť, ukrytých kdesi ve tmě, si děti stezku opravdu užily! :-)

V pondělí dorazilo do tábora nádherné a horké počasí a bylo to ve správnou chvíli. Dopoledne se totiž v táboře konala pirátská olympiáda neboli sportovní soutěžení všech dětí o medaile a diplomy, odpoledne pak oblíbená a očekávaná pouť s žertovnými disciplínami, za které děti získávaly táborové peníze, které mohly poté směnit za sladkosti a drobné odměny v obchůdku za bažinou. A myslím že si odpoledne děti opravdu užily – soutěžily třeba v souboji „Muž přes palubu“, v potápění do lavoru a měření výdrže dechu, otevřeno bylo velké kasíno s několika hazardními hrami, děti házely kroužky, zatloukaly hřebík a soutěžily v mnoha dalších hrách. Obchod byl samozřejmě na konci beznadějně vyprodaný. Večer za soumraku připravil pro celý tábor zážitkovou stezku po svíčkách náš zdravotník Lapi, celá táborová louka byla osvícena lampiony v rukou vedoucích a všichni jsme za doprovodu éterické hudby šli krátkou stezku, na níž byly umístěny cedulky se zamyšleními a úvahami o táboře, přátelství a přírodě... Byl to moc hezký a silný zážitek!

Dnes, tedy v úterý, je celý den více méně věnován oddílům. Vzhledem k počasí si konečně užíváme vody, proběhlo několik „vodních bitev“ a skutečně nebyl důvod bránit dětem, aby se konečně mohly trochu u vody vybláznit.. :-) Po poledním klidu byl ale pirátský nástup, kde jsme dětem oznámili, že pirátská rada konečně rozluštila tajemství sestavené mapy a tuší, kde by se mohl skrývat bájný Kidův poklad. Ono místo je ale docela daleko od tábora a proto budeme vyrážet po jednotlivých posádkách (i se svými kapitány a kormidelníky) zítra ráno. Počítáme, že putování za pokladem bude dvojdenní (tedy klasický puťák) včetně jednoho noclehu mimo tábor. Snad mohu už teď prozradit, že poklad je dobře ukryt kdesi v lese u rybníka za Kaplicí, kam jednotlivé posádky dorazí během čtvrtečního dopoledne. Zítřek budou věnovat hlavně pochodu a večer potom výběru a zbudování dočasného tábořiště někde na trase. A i když samozřejmě jako král pirátů vím přesně, co všechno je ve čtvrtek při samotném hledání pokladu na místě čeká, nebudu předbíhat a prozradím až ve své další zprávě :-) Zbytek odpoledne byl opět věnován oddílovému programu a kromě odpočinku se děti stále také snaží o splnění zkoušek, potřebných pro získání vyššího stupně Lesní moudrosti!

Pro tuto chvíli se loučím a posílám moc pozdravů všem blízkým!

Lukmen