Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[09.07.2009] Velká celodenní etapa    (první běh)
Milí rodiče,
opět po pár dnech Vám píši, bohužel stále ještě z Prahy. Nicméně přináším čerstvé informace o dění v táboře!! To nejdůležitější – ač bylo pro jižní Čechy vydáno varování kvůli přívalovým dešťům, nic vysloveně krizového se v táboře neděje, pravda sice je, že v posledních dnech víc prší, ale potok je na normálu a i táborový program více méně zvládáme. Zdravotní stav je více než skvělý, všichni jsme zdraví a v pořádku.

Jak jsem avizoval, úterní dopoledne bylo po oddílech, navíc je dost narušovalo počasí – déšť. Odpoledne pak celý tábor vyrazil nejdřív do doků, kde se opět utkaly posádky o nejpovedenější plavbu na svých lodích a poté všichni vyrazili do nedalekého přístřešku, kde se měl podle informace Píšťalky Boba schovávat další pirát, znající část legendy o pokladu, všemi mastmi mazaný Johannes el Sepulturero. Pirát byl opravdu na svém místě a nakonec vcelku smířlivě pochopil bezvýslednou přesilu na naší straně a svolil, že nám poradí, kde hledat třetí část mapy pokladu. Nebyl by to ale Johannes, aby na nás nevymyslel trochu úskok. Každé posádce totiž předal plátěný pytlík s 21 šifarmi či hlavolamy, do nichž zakódoval zprávu, kdy a jak se vydat za pokladem. Takže náplň odpoledne byla jasná – posádky se odebraly do úkrytu (na tábor stále dopadaly kapky deště) a každý přemýšlel a dumal nad zprávami, které dostal k vyluštění. Nakonec se do večeře podařilo všem posádkám vyluštit 10-11 zpráv a s pomocí kapitánů a kormidelníků pak i zbytek… Každá posádka tedy končila denní program s vyluštěnou zprávou ohledně další části mapy! Jak za předchozí plavbu na lodích, tak i za vyluštěné šifry byly samozřejmě posádky po zásluze odměněny body přízně pirátského krále, což jsou kovové mince, utěšeně přibývající na speciálním stojanu vedle poštovní schránky...

Včera, tedy ve středu, jsme se nakonec rozhodli pro program v táboře, i když jsme původně chtěli hned vyrazit za mapou piráta Johannese. Zvlhnul asi prach v kanónu, který měl start do této etapy oznámit…:-) Dopoledne bylo polojasno a oddíly využili příznivé počasí pro sušení a také velkou hygienu, odpoledne se zase zatáhlo a mezi jednotlivými přeháňkami byly oddíly v lese nebo hrály hry v táboře. A do tábora nám také dorazila Šipka, v pořadí druhá táborová kuchařka.

Dnes už jsme ale konečně za mapou vyrazili! Zhruba kolem desáté se ozval očekávaný signál – mohutný výstřel z kanónu – a všechny posádky se ihned vydaly na cestu. Každá se vydala na jiné stanoviště a náplní celého dne (dnes mají děti oběd formou balíčku s sebou) bude putování po stanovištích v kruhu kolem tábora a na každém vždy snaha o získání zprávy, kam dále za mapou jít. Kromě různě obtížně dosažitelných zpráv čeká na děti i několik úkolů, kde budou soupeřit s dospělým stanovišťákem, kterého budou muset porazit v jeho hře, jinak se nedozví, kam jít dál. Počítáme, že zpět do tábora se budou jednotlivé posádky vracet až v pozdním odpoledni a to je teprve bude samotné hledání mapy – vyvrcholení celé etapy – čekat!! Ale nepředbíhejme, o tom zas až příště.

Všechny rodiče zdraví a zítra do Čeřína se už moc těší

Lukmen

P.S.
Nejčerstvější zpráva – dnes dopoledne do téměř opuštěného tábora dorazila kontrola z hygienické stanice. Zdravotník Lapi společně s kuchařkou Šipkou a zástupcem Kh! se jim věnovali a ukázali a předložili vše, co bylo vyžadováno (dokumentace tábora, dětí i vedoucích atd.) Kromě pár banalit neshledala kontrola žádné vážné závady, náš tábor je tedy v pořádku a bez problémů. Určitě dobrá zpráva pro nás i pro rodiče! :-)