Zprávy z tábora
Dnes je pátek 22. února 2019
stránky KOLTu

[06.07.2009] Diskotéka v plném proudu!    (první běh)
Vážení rodiče, hlásím se Vám s další zprávou o táboře pod Čeřínem. Bohužel Vám píši z Prahy, kam jsem před chvílí dorazil – pracovní povinnosti mi bohužel velí být do pátku v Praze. Nicméně mám čerstvé zprávy z tábora!!

Ač to možná zní neuvěřitelně (zejména ve světle zpráv v médiích), tábor opravdu není nijak dotčen žádnými živly, počasí bylo až dodnes více než příznivé (každý den jen jeden kratší déšť, jinak teplo a místy i slunečno), hladina vody v potoce je na běžné úrovni a máme se opravdu dobře. Vlastně až dnes si s námi počasí trochu víc zahrávalo, měli jsme asi tři deště, střídající se se sluncem. Zdravotní stav všech je perfektní (žádné nemoci ani úrazy), trápí nás snad jen hodně rozmoklá a měkká táborová louka – Sluníčko by se nám samozřejmě hodilo.

Dnes odpoledne z tábora odjela kromě mě i kuchařka Ejka a soudě podle velikého potlesku, který na nástupu při loučení sklidila, jsme byli všichni s jejím jídelníčkem náramně spokojeni!! Místo Ejky dorazí zítra do kuchyně Šipka, která nám bude vařit do konce týdne a po ní pak přijede na poslední táborový týden coby táborová kuchařka Kuňka.

A co se událo v táboře od mé poslední zprávy? V sobotu odpoledne jsme se konečně vydali za dalším pověstným pirátem, Píštalkou Bobem. Nejdříve všechny posádky musely osvědčit své schopnosti ovládání lodí a potom už konečně vyrazily za Píšťalkou! Bohužel, celá etapa se ukázala být nad jejich síly a proto se ani jedné posádce nepodařilo zjistit, kde Píšťalku hledat. No, ono to také nebylo vůbec jednoduché. Po připlutí na ostrov Barbados, kde se Píšťalka skrýval, se totiž ukázalo, že získat bližší informace o tom, kde jej hledat, nebude vůbec jednoduché. Různé osoby na ostrově (starosta, opoziční politik, členové městské rady, řemeslníci…) totiž své informace ohledně Píšťalky sdělovaly jen opravdu nerady, anebo si za ně nechaly náležitě „zaplatit“. Posádky se tedy musely opakovaně vydávat na různá místa po ostrově (okolí tábora), vracet se, spojovat si užitečné informace a na základě úsudku se opět vydávat mimo tábor… Zkrátka a dobře, na konci dne měly skupinky dohromady jen 3 indicie ze 7 a na jejich základě prostě nemohly vědět, kde Píšťalku hledat.

Druhého dne – ve středu dopoledne – ale pomohla náhoda. Přímo na nástupu se objevil místní honák a také farář, kteří shodou náhod podezřele pískajícího piráta viděli a dětem tedy mohli říci, kde ho hledat. Všech 6 posádek nelenilo a vydalo se rychle na udané místo. Tam opravdu nebezpečného piráta uviděli, dohonili, zneškodnili a pak se v jeho úkrytu dostali i k informaci, kam schoval svůj díl mapy pokladu. Kromě toho se nám podařilo z Boba dostat i informace o tom, kde hledat jeho dalšího kumpána, piráta Johannese, který by měl mít další díl mapy. Bohužel, ani při hledání Píšťalkova dílu mapy jsme nejdřív nebyli úspěšní, bylo vidět, že starý mazaný pirát ukryl svoji část opravdu dokonale. Až druhá – odpolední – výprava na udané místo, kterou tvořili kromě navigátorů všech posádek (navigátorem je nejstarší dítě v posádce) také jejich kormidelníci (dospěláci) i samotný král pirátů, byla úspěšná. Ale najít mapu dalo zabrat i téhle skupině velezkušených námořníků! V sobotu v podvečer jsme tedy konečně měli v táboře vytoužený druhý díl mapy pokladu, zatímco zbytek tábora se věnoval oddílovému programu včetně odpočinku u Vltavy. Před večeří jsme pak ještě stihli společnými silami nachystat druhý letošní táborák, který byl zapálen o půl desáté. Kromě písniček jsme se bavili také kulturními příspěvky dětí, které jimi plnily zkoušku seberealizace v rámci snahy o získání čtvrtého stupně lesní moudrosti. A u ohně se dokonce podávalo i prvotřídní víno, ukořistěné z přepadených lodí! Oslava zisku druhé části mapy byla opravdu povedená…

Dnes, tedy v pondělí, byl celý den program po oddílech. Větší část dopoledne zabralo focení oddílů a dětí, společně se také vyfotila parta dospělých pirátů. Odpoledne, narušené deštivými přeháňkami, se oddíly věnovaly svému programu včetně hygieny. No a v těchto chvílích stále ještě probíhá oblíbená první táborová diskotéka, která program dnešního dne uzavře.

Zítra odpoledne čeká děti začátek putování za třetím dílem mapy, který má u sebe snad Johannes el Sepulturero, další kumpán kapitána Kida. Snad budeme úspěšní!!

Za všechny spokojené piráty pod Čeřínem zdraví rodiče Lukmen