Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 21. ledna 2019
stránky KOLTu

[04.07.2009] Čeřín se probouzí do krásného dne    (první běh)
Milí rodiče, opět se Vám hlásím z tábora pod Čeřínem. Všichni se máme dobře, všichni jsme zdraví a plni elánu do dalších pirátských dobrodružství! Píši Vám ještě před budíčkem ze stodoly v Čeříně – nad údolím je sice lehký opar, ale tady nahoře je vidět, že je jasno a že se pomalu klube nádherný, slunečný den! Počasí je doposud trochu aprílové, je teplo, chvílemi až vedro a dusno a do toho občas krátce sprchne. Na táborový program to ale nemá vliv, vše jede podle stanoveného harmonogramu. Oddílový program se střídá s pirátským, už také začalo snažení dětí o získání potřebných zkoušek, hrajeme hry, sportujeme – máme se prostě fajn.

Jak jsem Vám už psal, ve čtvrtek odpoledne proběhl po fáborcích rozřazovací závod. Na trase v okolí tábora čekalo na každého malého táborníka 6 stanovišť, obsazených pirátskými kapitány, kteří si děti vyzkoušeli s rozličných dovedností. Výsledkem pak pro nás bylo jakési pořadí šikovnosti táborníků, na základě kterého jsme pak děti rozdělili do 6ti vyrovnaných skupin – letos posádek lodí. Tyto skupiny budou mezi sebou po dobu celého tábora soutěžit o to, která nejvíce pomůže objevení bájného pokladu piráta Kida. Odměna bude jasná – kromě podílu na kořisti = pokladu jí bude právo pasovat kapitána své lodi na nového vládce všech pirátů na ostrově Tortuga, který bude moci obsadit uvolněné místo po Jackovi Silverovi, který se chystá šéfování všem pirátům na ostrově předat svému nástupci.

V noci ze čtvrtka na pátek, sotva začaly hlídky nejmladšího oddílu, byl zpozorován oheň v docích, naše pirátská loď, připravené na vyplutí, začala hořet! Hlídka samozřejmě hned vzbudila zvonem celý tábor a zanedlouho se všichni seběhli kousek od doků. Pohled to byl hrozný a bohužel moc smutný. Naše loď, navíc samozřejmě napěchovaná střelným prachem na dlouhou plavbu za kořistí, byla během chvilky celá v plamenech, po chvíli se navíc ozvala série děsivých výbuchů, které znamenaly definitivní konec nadějím, že bychom snad mohli loď zachránit a opravit. Jsme bez lodi!!

Včera, tedy v pátek, jsme se rozhodli, že si budeme muset postavit lodě nové. Každá posádka pod vedením kapitána s kormidelníkem tedy nafasovala potřebný materiál, nářadí a nástroje a během prodlouženého odpoledne vyrostly na louce za hřištěm v přístavišti krásné nové lodě. Král pirátů Jack Silver si byl všechny lodě po večerním nástupu prohlédnout a dal se slyšet, že piráty po právu za jejich píli a stavitelské umění ocení.

Dnes, tedy v sobotu, bychom měli konečně vyplout na širý oceán a vydat se (snad) po stopách Píšťalky Boba za další částí mapy vytouženého pokladu. Držte nám palce!

Za všechny táborníky pozdravuje rodiče Lukmen