Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[09.03.2009] Tábor úspěšně skončil    (druhý běh)
Milí rodiče, zdravím Vás sice už zase z Prahy, protože náš letošní zimní tábor v sobotu skončil, ale i tak bych rád toto mé povídání dokončil, abychom měli vzpomínky pohromadě a kompletní.

Na začátek tedy napíšu, že letošní 2. běh zimního tábora KOLTu skončil úspěšně a byl moc fajn a doufám, že tak ho také hodnotí, nebo ještě budou, i děti, které s námi na VKUSu letos byly. Kromě říznutí naší kuchařky Evičky jsme neměli žádný vážný úraz, potrápilo nás jen několik menších nemocí – nachlazení, nevolnosti. Jinak vše a všechno v pořádku!

A jak tedy proběhl závěr tábora co se týče programu? V pátek dopoledne jsme všichni vyrazili na sjezdovku na Pěnkavčí vrch, kde se konala ohlášená Olympiáda. Bohužel, počasí nám moc nepřálo, sjezdovka byla zahalena hustou mlhou, takže nebylo vidět od startu do cíle a startování spolu s časomírou tak byly velmi těžké. I proto jsme nakonec uspořádali jen jedno kolo slalomu pro lyžaře, další závody jsem už nezvládli. Odpoledne jsme uspořádali pro družinky turnaj v hokeji na terase a ten se naopak velice vydařil, byla to také vlastně poslední hodnocená část celotáborové hry. Souběžně se zápasy v hokeji probíhal ještě na svahu vedle chaty závod bobařů ve slalomu, abychom aspoň trochu doplnili nepříliš bohaté dopolední soutěžní klání. Po hokejových zápasech jednotlivých družin mezi sebou zbyl čas i na tradiční klání výběru dětí proti vedoucím, částečně odehraný pod „umělým osvětlením“ :o) Čas mezi večeří a začátkem programu byl vyhrazen balení a také patřičným zkrášlovacím procedurám, nezbytným před začátkem každé diskotéky :o)) Těsně před ní pak ještě proběhlo slavnostní vyhlášení všeho, co bylo třeba vyhlásit – výsledků Olympiády, výsledků soutěže v úklidu a konečně také celé detektivní celotáborové hry; samozřejmě jsme také sehráli poslední sérii hry Cluedo a i tentokráte se podařilo (dokonce dvěma skupinkám !!) správně rozluštit tajemství vraždy v záhadném domě. Zhruba o půlnoci jsme pak i ty nejvytrvalejší tanečníky odeslali na kutě a tím byl program letošního zimního tábora završen. V soboru pak šlo už vše ráz naráz podle pravidelného scénáře – budíček, snídaně, balení, úklid, nakládání rolby, odchod do údolí a konečně odjezd autobusem domů, do Prahy. Tam jsme přijeli těsně po jedné a všech 26 malých táborníků předali čekajícím rodičům.

Za partu vedoucích můžu napsat, že to byl moc fajn tábor a i když za celý týden neklesla rtuť teploměru pod bod mrazu, díky dostatečným zásobám sněhu všude okolo jsme měli zas po letech hezký bílý tábor s lyžováním každý den. Doufáme, že se nás tohle štěstí přidrží i příští rok, kdy pojedeme ještě o týden později, v posledním možném termínu jarních prázndin. Ale ještě dlouho předtím, letos v létě o prázdninách, se doufám s většinou dětí potkáme na našem letním táboře v Čeříně!

Pozdravy rodičům i dětem posílá za všechny spokojené dospěláky

Lukmen