Zprávy z tábora
Dnes je pondělí 6. února 2023
stránky KOLTu

[06.03.2009] Na VKUSu všechno v pořádku !    (druhý běh)
Zdravím rodiče z chaty VKUS, píši Vám po delší odmlce druhou zprávu ze zimního tábora.

Plány se oproti mé minulé zprávě docela změnily, takže co se v posledních dnech na táboře dělo? Úterní noční lyžování bylo kvůli nepříznivému počasí zrušeno. Trochu se tím změnilo i pořadí jednotlivých detektivních her. Úterní večer byl proto ve znamení epizody z cyklu detektivní dvojice Dempsey a Makepeace (Bozďa a Renata), následovaná tradičními hrami pro družinky (např. střelba na cíl). Ve středu jsme jeli do Trutnova na bazén – děti měly rozchod, který tradičně využily pro nákupy sladkostí, dobrot i hraček :o); potom jsme šli na hodinu do bazénu a hned potom zpět na autobus do Úpy. Večer jsme dětem sehráli ukázku ze seriálu Kriminálka Las Pegas (Lucka a Hrabka) a po ní následovaly pestré hry pro družinky (skládání kosterních ostatků, rozluštění šifry atd.). Včera, tedy ve čtvrtek, jsme prodloužené dopoledne věnovali lyžování (družstvo 1 na Portáškách, 2+3 na Pěnkavčím vrchu), odpoledne proběhla poslední hrací část, tentokráte venku u chaty, na motivy ze seriálu Profesionálové (Dádí, Kuba a Cagi). Následovaly tradičně hry pro družinky – speciální výcviková opičí dráha nebo třeba hledání tikající nálože ve sněhu bylo velmi zábavné! Večer jsme se nakonec rozhodli vyrazit na noční lyžování, i když před tím chvilku pršelo. Lyžovalo se nám nečekaně dobře, ale jen do chvíle, kdy přišel bohužel docela silný déšť. Takže závěr nočního lyžování byl ve znamení kapek a do chaty jsme dorazili kousek před devátou tak trochu jako vodníci :o). Zbytek tábora měl večer možnost se podívat v „kině“ v jídelně na film KarCOOLka (tentokráte celý, nejen ukázku), který se všem moc líbil.

Dnes je na programu tradiční zábava posledního dne. Právě v těchto chvílích směřují všechny děti na Pěnkavčí vrch, kde proběhne Olympiáda alias závody ve slalomu a skoku na lyžích a bobech. Odpoledne, pokud počasí dovolí, bychom chtěli na terase, kterou jsme konečně včera v potu tváře zbavili ledové krusty, sehrát turnaj v hokeji mezi družinkami. Po večeři bude čas na balení a úklid a večerní program je dnes prostý – diskotéka. Zítra ráno budeme asi trochu dřív v stávat, v 10 hodin už musíme být dole v Úpě se všemi věcmi připraveni k nástupu do autobusu směr Praha.

Zdravotní stav je vcelku dobrý, máme 2 lehčí marody, zaplať bůh žádný úraz ani nic vážnějšího. Jsme všichni v pořádku a v pohodě.

Zdravíme rodiče!

Lukmen